Онкологічні захворювання в Україні стоять на другому місці після серцево-судинної патології, констатують спеціалісти

Дуже важливо, щоб сімейні пари, які планують мати дітей, вчасно проходили обстеження, говорять лікарі. Аби до вагітності у разі виявлення хвороби можна було її пролікувати. Наразі ж одна з найпоширеніших проблем – патологія вагітності.

Для кожного акушера-гінеколога дуже приємно бачити свою пацієнтку вже здоровою, говорить завідуючий гінекологічним відділенням 5 міської лікарні Юрій Сапєгін. Трапляється і по кілька операцій в день, втім, після одужання жінки часто забувають про лікарів. Так з гарного приводу до відділення завітала тільки одна пацієнтка.

/Юрій Сапєгін, завідуючий гінекологічним відділенням

Прийшла до нас зі своїм синочком, якому було 3 місяці... Ми були дуже раді бачити щасливу маму. Я буду пам'ятати це все життя/

Серед найновіших медичних технологій у гінекологічному відділенні – лапароскопічна стійка. З її допомогою лікарі видаляють пухлини, проводять операції по відновленню внутрішніх органів.

/Юрій Сапєгін, завідуючий гінекологічним відділенням

Ми оперуємо практично щодня. Полтава - невелике місто, тільки у нас і в обласній лікарні - це 2 заклади, де є такий апарат. Операції проводимо без розрізу черевної порожнини/

Таким чином жінки отримують шанс мати дітей природним шляхом, без штучного запліднення. Наявність такого обладнання спрощує процес лікування, адже для цього не потрібно виїздити в інше місто, а значить, і витрачати більше коштів. Нині у відділенні триває ремонт. Уже зазнала оновлення ординаторська і три кімнати. Встановлені пластикові вікна, є окрема душова. Кошти виділені з міського бюджету, хоч допомагають створити затишок і самі пацієнти.

Стрічка новин