У музеї-садибі Короленка першокласників загальноосвітнього навчального закладу №7 посвячували у козачата

Це робиться для того, говорять організатори, аби відродити українські звичаї та традиції. Для 14-ти юних новобранців організували й невелику концертну програму.

У козачата нині посвячували 14 першокласників 7-ої полтавської загальноосвітньої школи. Організатори говорять, що такий захід проводиться третій рік поспіль і вже став традиційним. Традиція, до речі, діє не в одному навчальному закладі. Голова Полтавського коша імені Миколи Міхновського Українського козацтва Анатолій Лещенко запевняє, що відродження козацьких традицій нині необхідне, особливо в молодому середовищі. Адже, виховання в такому напрямку, наголошує він, впливає на формування особистості. Діти, задіяні в козацьких організаціях, досить жваві, без проблем висловлюють власну думку, у реальному житті також займають активну громадську позицію. Посвяту проводять цього дня не випадково, зазначають присутні, зібрання відбувається напередодні свята Покрови – Присвятої богородиці. А для козака не було більшого свята, ніж це.

Загалом же традицію посвяти юних полтавців у козачата будуть підтримувати і надалі, запевняють організатори. А усі дослідження на тему козацтва, здійснені дітьми, обов'язково друкуватимуть.

Стрічка новин