В 3-му кварталі цього року в 5 регіонах України народжуваність почала перевищувати смертність вперше з початку 90-х, заявляють у Міністерстві юстиції

Полтавщина до цього списку поки що не потрапила. Зокрема, в Закарпатські області народжуваність на 19% перевищила смертність, у Рівненській – на 17, у Волинській – на 10, у Львівській – на 1, а у Києві – на 8. Вцілому протягом липня, серпня і вересня в країні народилося 113 тисяч українців, померло 155 тисяч.

У цьому навчальному році тільки окремі дитсадки відчули більший попит на свої послуги. У Полтаві наразі працює 55 дошкільних виховних закладів, в яких з вересня почало навчатися 8300 маленьких жителів міста. Це – майже та сама кількість, що і минулого року, повідомили нам у міському управлінні освіти. Однак наразі на перспективу, про всяк випадок, у місті розробляється питання будівництва додаткових дитсадків.

Серед дошкільних виховних закладів, які цього року відчули підвищений наплив малечі, – спеціалізований навчально-виховний комплекс №26. Наразі тут 8 дошкільних груп і 4 класи початкової школи – загалом 307 дітей при задекларованих 240-ка. У вересні сюди прийшло багато бачаючих віддати свою малечу у садок, в тому числі – і в ясла, довелося навіть створити дві такі групи, зазначає директор навчально-виховного комплексу Неля Токаренко. Однак і такі заходи не допомогли – місць для всіх бажаючих все-одно не вистачило, тож батьки записалися в чергу на наступний рік. З одного боку, такий попит на цей садок можна пояснити його профілем – він спеціалізований, з поглибленим вивченням іноземної мови, крім того, вже 12-й рік поспіль працює за програмою особистісно орієнтованого навчання «Крок за кроком». З іншого боку, зазначає директор закладу, сьогодні багато батьків довіряють свою малечу дитсадкам.

/Неллі Токаренко, директор спеціалізованого навчально-виховного комплексу №26

є така інформація, що якщо ще 2 роки тому десь 40% батьків користувалися дитсадками, то вже в минулому році це було 60%/

Однак у зв'язку з великою кількістю бажаючих віддати свою малечу, наприклад, у ясла, виникає проблема переповнення груп.

Офіційно вихователь відповідає за 15 дітей. Якщо у групі їх більше, у навчально-виховному комплексі №26 це вирішують по-своєму. Тут розробили методику залучати батьків до виховного процесу – принаймні, раз на місяць мама або тато – за спеціальним графіком – стає асистентом вихователя і допомагає працювати з дітьми.

Стрічка новин