Сьогодні – Всесвітній день пошти

У Полтаві наразі працює 34 відділення зв'язку. Кожного дня їх співробітники доставляють кореспонденцію у поштові скриньки жителів міста. А раз на місяць листонош чекають пенсіонери, для яких представники цієї професії – більше, ніж просто людина, яка приносить їм пенсію.

Юлія Маховська працює листоношею 9 років. До її обов'язків входить доставка листів, кореспенденції, також вона приносить пенсії. Кожного дня обходить 10 будинків, 50 організацій, заходить у 100 квартир. Територія її роботи – вулиця Великотирнівська, Половка, провулок Космічний.

Листоноша 34 відділення зв'язку Юлія Махновська за день опускає у поштові скриньки близько 50 листів та стільки ж газет.

Більшу половину дня Юлія проводить на ногах. У руках, зазвичай, кілька важких пакетів та ключі від під'їздів. Нещодавно співробітники відділення зважили зв'язку, виявилося, щодня Юлія Маховська носить півтора кілограми заліза. Основний контингент, з яким на роботі спілкується листоноша, – пенсіонери. Вони на її прихід завжди чекають, часто запрошують на чай.

Щоб бути листоношею, треба мати неабияку пам'ять. Юлія Маховська, як і більшість листонош, знає не лише, хто де мешкає, а й імена всіх свої клієнтів.

До речі, середня зарплата самих листонош – 600 гривень на місяць. Втім, скажімо, у 34-му відділенні зв'язку працює в основному молодь. Особовий склад більшості відділень – жінки. Із всесвітнім днем пошти один одного зазвичай вітають, хоча професійним святом вважають День зв'язку, який припадає на 16 листопада.

Стрічка новин