Вісімдесят років тому заговорило кіно

6 жовтня 1927 року в Нью-Йорку компанія «Уорнер Бразерс» представила перший звуковий фільм «Співак джазу». Фільм мав неймовірний касовий успіх, прибутки від нього принесли компанії 3 з половиною мільйони доларів. Такими сумами зараз Голівуд не здивуєш, а кінематограф за вісімдесят років зробив революційний прорив.

Перший звуковий фільм в історії світового кінематографу «Співак джазу» святкує своє вісімдесятиріччя. А фраза, сказана актором Ел Джонсоном, – «Такого ви ще не чули» стала крилатою не на один десяток років. З того часу виробництво фільмів пережило не одну еволюцію. Директор кінотеатру Антон Талипов говорить, що найбільшим проривом став перехід до цифрового зображення.

У сучасних залах крісла та стіни обладнані звукопоглинаючими матеріалами. Не обійшов розвиток індустрії і екран. Якщо раніше ним слугувало звичайне простирадло, то нині це – спеціальний матеріал, який має здатність відбивати світло, і в жодному разі – не глянцевий. А ще за ним знаходиться спеціальний простір, де розташовані колонки для кращого звуку.

Україна дещо відстає від останніх технологій. Приміром, у нас так і не відкрилися кінотеатри «Імакс», які вже десять років працюють по всьому світу. А тим часом 3-4 компанії вже боряться за звання монополіста у 3-Де технологіях. Щоправда, держава стартує паралельно з усім світом у прем'єрах блокбастерів.

Світовий рекорд по відвідуванню кінотеатрів належить Радянському Союзу: у 1986 році кожен житель країни бував у кіно сім разів за рік. Потім країна переживала інші часи, переважно – через появу відеомагнітофонів, наступна хвиля припала вже на домашні кінотеатри. Нині ж стало модно ходити в кінотеатри, адже ніякі домашні умови не замінять атмосферу цього закладу. І не має значення, хто на екрані: Чарлі Чаплін чи Брюс Уіліс.

Стрічка новин