Ціни на продовольчі товари в Україні фактично не регулюються

Тільки вартість яловичини з початку року зросла майже на 25 %, а на свинину – на 70. За останні кілька місяців подорожчали яйця, молокопродукти, а олія – майже у 2 рази. В обласній інспекції по контролю за цінами такому стану речей мають своє пояснення.

За останні кілька місяців в державі подорожчали олія, яйця, молокопродукти. Щодо останніх, то лише на молоко вартість в полтавських магазинах буквально за добу зросла на 10-15 відсотків. Як прогнозують експерти, до кінця року ціни піднімуться й на м'ясо: по Україні його вартість підвищиться ще на 5-10 відсотків. Пояснюють це подорожчанням кормів.

Щодо інших продуктів харчування, то начальник інспекції по контролю за цінами в області Григорій Діденко запевняє – основна причина подорожчання, якщо не враховувати літню спеку, – гра монополістів на цьому ринку. А ще харчі, перед тим, як потрапити на полиці, проходять через руки кількох посередників.

Держава у цій ситуації таки вирішила не залишатися осторонь. Кабмін видав постанову, згідно з якою оптово-відпускні ціни на борошно, яловичину, свинину, м'ясо птиці, ковбасні вироби, молокопродукти та яйця встановлюватимуться шляхом декларування. Тобто підприємство перед тим, як призначити вартість, робить це з дозволу обласної державної адміністрації. Остання й визначає, наскільки правомірна ціна на той чи інший продукт.

Стрічка новин