Вже вкотре відзначилися на всеукраїнському рівні вихованці обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді

Сьогодні на засіданні наукової ради товариства «Юний астроном» вітали авторів кращих доробок виставки «Наш пошук й творчість тобі, Україно».

У Полтаві наукове астрономо-космічне товариство «Персей» обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді представляють тридцять три полтавських школяра, котрі тут не просто змістовно проводять дозвілля, а й пов'язують своє майбутнє з нинішнім юнацьким хоббі. Гліб Захаркін – звичайний учень 11-го класу гімназії № 33, та незвичайний його доробок – модель повітряного апарату з іонним двигуном. Юнак вже вдруге став чемпіоном України.

Товариство «Персей» працює за чотирма напрямками, один з яких – автотрасове моделювання. Учні за допомогою наставника Анатолія Драчинського, праця якого теж визнана Міністерством освіти й науки, власноруч виготовляють моделі гоночних автомобілів. Поряд на автотрасовій моделі влаштовують й перегони. Траса визнана однією з найдовших в Україні, а швидкість автомобілів на ній розвивають до шістдесяти кілометрів на годину. Полтавець Сергій Власов – абсолютний чемпіон України з космічного моделювання, вже відома у профільних колах людина. Він так само гарно розробляє автомоделі, як й моделі для польоту у далекий космос. А ще учасники товариства «Персей» працюють за напрямом винахідництва й раціоналізаторства. Можливо, до їхніх ідей дослухаються дорослі, й колись ці моделі перетворяться на сучасні промислові об'єкти. Поки ж п'ятеро школярів з Полтавської області вирушають до табору «Артек» на Міжнародний аерокосмічний фестиваль.

Стрічка новин