Німецькі учені у рамках Міжнародного проекту «Моторік- Модул» за однією з програм ЮНЕСКО оприлюднили тривожні факти моніторингу фізичного розвитку сучасних українських школярів

Виявляється, третина дітей від чотирьох до сімнадцяти років нині не може зробити й двох кроків назад по гімнастичній колоді, а 86 відсотків не простоять на одній нозі й хвилини. На гіподинамію й порушення опорно-рухового апарату страждає близько 60 % школярів. Щоправда, завдяки наполегливому спілкуванню з комп'ютером, нині у наших дітей гарно розвинена моторика рук.

Здоров'я на 50 відсотків визначається способом життя, на 24 – генетичними факторами й на 15 залежить від органів охорони здоров'я. Останні, провадячи щорічні осінні медичні огляди у школах, б'ють на сполох: здоровими можна назвати нині лише 13 відсотків першачків, і тільки 40 відсотків старших школярів можуть виконати норми колишньої радянської школи. Полтавські спеціалісти активно підтримують програму Всесвітньої охорони здоров'я, що регламентує вже не профілактику, а активне формування здоров'я людини.

Жоден навчальний заклад сьогодні не буде успішним, якщо досягнення в ньому будуть отримувати за рахунок здоров'я самих учнів. Педагоги погоджуються з погіршенням фізичного стану нинішніх школярів, рухливу активність останнім прагнуть забезпечити за допомогою додаткового третього уроком у початковій школі й двома з половиною годинами фізкультури у 5-6 класах. Спортивні секції в області відвідує 17 тисяч 800 осіб. У системі освіти працюють 22 дитячо-юнацькі безкоштовні спортивні школи.

Забезпечити повноцінне харчування малечі може дозволити собі не кожна полтавська родина, разом з навчальними навантаженнями зростає й вартість життя. Однак не всі, навіть найзаможніші батьки, сьогодні прагнуть виховати фізично здорову особистість: залишаються поза увагою нові тренажерні майданчики, ковзанки, а парк відпочинку швидше слугує місцем для так званого перекура молодих мам, ніж зоною фізичного розвитку малечі.

Стрічка новин