Виборча кампанія добігає свого кінця

У полтавців дедалі менше часу, аби перевірити правильність своїх даних у списках виборців. Дехто з політологів говорить, що помилки у них – один з видів маніпуляції.

Відповідно до законодавства у компетенції органів місцевого самоврядування – матеріально-технічне забезпечення виборчого процесу: підготовка до роботи дільниць, телефонний зв'язок, укомплектування скриньками тощо. На сьогодні в Полтаві 134 виборчі дільниці. Всі вони у неділю відкриються вчасно, запевняє заступник міського голови Віталій Нікіпєлов. Що ж до поточних робіт, то наразі основні проблеми полягають в уточненні списків виборців. Тут трапляються помилки, і будуть вони, пояснює Віталій Нікіпєлов, до тих пір, доки не буде створений єдиний державний реєстр виборців. Поки ж що при складанні списків за основу брали перелік виборців періоду кампанії 2006-го року. Закон України «Про вибори народних депутатів», зокрема, стаття 43-я передбачає можливість кожного громадянина ознайомитись у приміщенні виборчої дільниці зі списком та перевірити правильність відомостей, внесених до них. В разі виявлення помилок необхідно подати скаргу: до дільничної комісії не пізніше, ніж за 5 днів (щоправда, цей термін сплив 24-го вересня), до окружної – до 26-го вересня, або ж до місцевого суду не пізніше 27-го вересня. Нині відомості про себе полтавці перевіряють досить активно, принаймні, активніше, ніж на минулих виборах, говорить члени 66-ої дільничної комісії.

Що ж до заяв деяких політиків про маніпуляції зі списками під час виборів, то вони певною мірою заангажовані, говорить заступник міського голови.

Стрічка новин