Проблеми профілактики та лікування артеріальної гіпертЕнзії обговорювали на засіданні медичної ради сімейні лікарі та завідуючі поліклініками Полтави

Показники захворювання на серцево-судинні хвороби у місті високі, як і вцілому по Україні. А от огляд диспансерної групи хворих гіпертонією 100-відсотково провели тільки у другій міській лікарні.

Прозвітували на засіданні медичної ради про хід виконання програми Президента України профілактики і лікування артеріальної гіпертЕнзії. Для цього залучають структури терапевтичної і кардіологічної служб, працює система підвищення кваліфікації лікарів і медичних сестер. Загалом, проконстатувала міський кардіолог Оксана Ксьонз, рівень захворюваності полтавців на гіпертонічні хвороби зріс. Втім, такі показники свідчать і про покращення діагностування. Звітуючи, лікарі навели приклад. На одному з підприємств Полтави провели незалежне обстеження: у групи працівників виміряли артеріальний тиск та зробили кардіограму. Результати виявилися невтішними: лише 3 особи мали нормальний тиск, у 65 відсотків обстежених – підвищений. Розглянули на зібранні і роботу служби швидкої допомоги. Так за шість місяців цього року від людей, які страждають на гіпертонічні захворювання, отримали понад 4 тисячі викликів. Левова їх частка надходить з восьмої до 18-ї, саме у той час, коли працюють поліклініки. Майже 9 відсотків викликів - терапевтичного характеру. Взагалі ж непрофільних викликів у 2007-му стало менше, хоча над цією проблемою потрібно більше працювати дільничним лікарям та завідуючим поліклінічними відділеннями. Бригади ж швидкої допомоги забезпечені медичними преператами для надання допомоги хворим цієї групи. Розглянули на засіданні медичної ради і питання оздоровлення та планового лікування дітей міста влітку в цьому році.

Стрічка новин