Першу чергу соматичного корпусу обласної клінічної лікарні сьогодні, на честь 70-ліття області, урочисто відкрили представники обласної та міської влади, а також гість заходу – віце-прем'єр-міністр Ук

Прогулятися відреставрованими коридорами закладу мали можливість всі бажаючі. Відкрився цього дня і оновлений міський будинок культури. Окрім добудованого приміщення, відремонтували і залу у старому. Як зазначив мер міста Андрій Матковський, оновлена зала тепер може створити конкуренцію кращій у місті – тій, що в палаці дозвілля «Листопад». А от малеча Київського та Ленінського районів напередодні Дня міста отримала у подарунок сучасні дитячі майданчики.

Соматичний корпус обласної клінічної лікарні – визначна історична і архітектурна пам'ятка міста, зведена ще у 1820-му році. Реконструювали її з ініціативи Полтавської обласної державної адміністрації та за підтримки обласної ради. Роботи тривали три роки: за цей час з різних бюджетів на ремонт було освоєно близько 40 мільйонів гривень. А урочисте відкриття корпусу приурочили до 70-ліття області. Завітав на нього і віце-прем'єр Віктор Слаута. Крім вітань, він презентував обласній лікарні 16 новеньких машин швидкої допомоги. А для оснащення соматичного корпусу сучасним обладнанням з обласного бюджету було виділено більше 2-х мільйонів гривень. До кінця року планують відкрити і другу чергу будівництва, однак для завершення його реконструкції та оснащення необхідно ще близько 15 мільйонів гривень, говорять у прес-центрі обласного управління охорони здоров'я. В соматичному корпусі буде працювати вісім відділень – це покращить якість медичного обслуговування мешканців і області, і міста, зазначає полтавський міський голова.

А от напередодні відкриття соматичного корпусу до Полтави завітав заступник міністра регіонального розвитку та будівництва Дмитро Ісаєнко, і запевнив, що в проекті бюджету на наступний рік для Полтави і області передбачено 47 мільйонів гривень субвенцій.

Гроші на будівництво були закладені у бюджет 2006 року, від держави на будівництво корпусу надійшло 16 мільйонів гривень плюс кошти із міського бюджету.

Нова зала розрахована на 770 місць. У ній встановлено нове обладнання, апаратуру, лазерну техніку, якої навіть у палаці дозвілля «Листопад» немає. За 3 роки, які Анатолій Криворотенко працює директором у міському будинку культури, тут через незадовільний стан сцени та зали не відбулося жодного гастрольного туру.

За гроші, які залишилися, збудували нове приміщення – багатофункціональну залу на тисячу квадратних метрів. Перший захід, який проходить у ньому, – виставка «Полтавська марка». Окрім експозицій у залі планують проводити дискотеки, бали, різноманітні свята. Андрій Матковський навіть пропонує взимку там влаштовувати вечори для літніх людей, які збираються у Корпусному парку. Тим паче, що у міському будинку культури встановлено власну котельню. Уже підрахували, що витрати на утримання всього приміщення будуть менші, ніж на його першу частину. Роботи в оновленому будинку культури ще ведуться. Наступний етап – відремонтувати всі інші приміщення першого корпусу.

У Київському районі Полтави це – вже п'ятий сучасний дитячий майданчик. Ігрове містечко на території за обласним центром естетичного виховання учнівської молоді з'явилося як доповнення до старого майданчика. Частину елементів колишнього залишили на місці, решту для більшої функціональності перемістили у навколишні двори, розповів голова Київської райради Віктор Животенко. Після відкриття майданчика дітей пригощали продукцією підприємства, за благодійної допомоги якого і з'явилось сучасне містечко для дозвілля. У Ленінському районі цьогоріч облаштували 2 майданчики – по вулиці Миру та Головка. До Дня міста малеча отримала у подарунок справжнє дитяче містечко поблизу 37-ї школи. Адже цей район – наймолодший, середній вік його мешканців – 39 років. Міський голова Андрій Матковський висловив вдячність підприємцям, які відгукнулися на ідею влади облаштувати дозвілля та відпочинок полтавських дітей. У ці дні, зазначив він, майже у кожному мікрорайоні міста відкриваються майданчики, аби дитинство нашої малечі було веселим і щасливим.

Стрічка новин