У Полтавському державному педагогічному університеті імені Короленка цього дня розпочалося одразу дві конференції

На всеукраїнській, приуроченій 70-ій річниці області, розглянули історію формування регіону та подальші перспективи його розвитку. А на міжнародній, яка проходила на базі філологічного факультету, обговорювали основні мовні проблеми, які, на думку учасників, нині набувають загальнодержавного значення.

Мета конференції, яка пройшла у рамках відзначення сімдесятиріччя створення Полтавської області, наголосив ректор педагогічного університету Володимир Пащенко, – винісши уроки з минулого, визначити перспективи розвитку регіону. Учасники всеукраїнської науково-практичної конференції прослухали виступи про особливості історичного формування Полтавщини. Представники обласної влади прозвітували про сучасний стан розвитку області. Зокрема найпроблемнішим заступник голови облдержадміністрації Надія Мякушко визначила питання занепаду сільської місцевості.

Серед набутків Полтавської області цьогоріч – зібраний один з найбільших урожаїв ранніх зернових в Україні. За результатами ж соціально-економічного розвитку Полтавщина перебуває у групі регіонів-лідерів.

Конференція під назвою «Текст як об'єкт лінгвістичного дослідження і засіб навчання мови» зібрала науковців з усієї України і не тільки. Поряд з дослідниками з Харкова, Києва, Одеси, Вінниці, Львова, Дрогобича, Луцька, і, звісно, Полтави, свої доповіді зачитали гості із Чехії, Польщі, Білорусії. Загалом участь у конференції взяло 80 науковців. Саме ж засідання проходило у два блоки: теоретичний та методичний. Під час спілкування розглядалися актуальні мовні питання. Адже, як зазначають учасники конференції, лінгвістичні проблеми на сьогодні є не менш болючими, аніж проблеми енергетичні та інші загальнодержавні.

Триватиме міжнародна конференція і в середу, для гостей міста цього дня організують екскурсію в село Гоголеве – до музею письменника.

Стрічка новин