У Супрунівці відбувся чемпіонат з конкуру

Цими вихідними у Супрунівці відбулося відкриття цьогорічного сезону з конкуру, який організувала та провела Федерація кінного спорту Полтавської області на території кінно-спортивного клубу «Імпульс». Сам конкур вважають наймолодшим і найбільш популярним видом кінного спорту. Які особливості таких змагань, дізнавалася Іванна Бурлака.

Більше 50-ти вершників із 7 клубів області цього дня демонструватимуть свої навички. На конкурному полі в рівних умовах змагатимуться як чемпіони, так і новачки.

Євген Дикань, голова депутатської фракції політичної партії «За майбутнє»

- Сьогодні у нас тут відбувається чемпіонат Полтавської області по конкуру за підтримки Олександра Федоровича Мамая. Я хочу сказати велике дякую від Олександра Федоровича, від партії «За майбутнє», те, що люди все це роблять в такий нелегкий час, що ми тут прийняли гостей зі всієї України, тому цей захід дуже приємний. Тут навіть діти прийматимуть участь. Я сподіваюся, що воно і далі буде розвиватися, тому велике дякую усім.

Учасники мають пройти без помилок на коні один із трьох видів маршруту: від найлегшого до найважчого. Саме третій маршрут – найбільш видовищний, оскільки тут пара вершника та коня повинні перестрибнути максимальну висоту. 

Петро Деркач, спортсмен-аматор

- Перемога на маршруті зараховується по часу і по чистоті проїзду маршруту. Якщо кінь збив бар’єр, вершнику зараховуються штрафні бали, які потім відсувають його від призового місця. Тому завдання вершника та коня – пройти маршрут чисто, без повалів, в норму часу.

Якщо ж кінь 2 рази не подолав одну і ту ж перешкоду, то він разом з вершником знімаються зі змагань, і не потрапляють у кваліфікацію.

Самі ж учасники говорять: готуватися до чемпіонату потрібно довго. А іноді ще й варто міняти коней, щоб вміти підлаштовуватися до різних характерів тварин. 

Анастасія Праведнюк, учасниця турніру

- Зазвичай було таке, що кінь обнісся вже перед перешкодою, тобто, біжить, біжить, а потім різко відходить вбік. Це звичайна справа. Коні іноді можуть ні з того, ні з сього ухилитися. Головне – ними керувати. Не раз в мене бувало: і «козлики видавали», тобто, задні ніжки дуже високо підкидали, щось їм не сподобалося, або нервували просто. Кінь – це непередбачувана тварина, і він може викинути що завгодно, до цього просто вже потрібно бути готовим.

По закінченню змагань усі учасники та переможці отримали від міської ради подарунки. Також до призового фонду долучилися: Президент Федерації, ювелірний  бренд «Павлін бутік», компанія «Gangster – coffee shop», страхова компанія «ПРОВІДНА», та сам клуб «Імпульс». 

Стрічка новин