У Полтаві кіт помер після вакцинації

Власники тварини для планового щеплення обрали вакцину Purevax та приватну клініку, куди вже зверталися з першою кішкою, яка вже живе в родині. Мілці, кошеняті, яке провакцинували, не пощастило, все закінчилося летальним випадком. Що говорять з даної ситуації в клініці і що робити власниками, з'ясовувала Анна Ружін.

На цих кадрах Мілка грається з друзями: папугою та старшим товаришем. Малечу вирішили провакцинувати планово, тож обрали лікарню та поїхали на щеплення. 

Юлія Іванченко, власниця кота 

- Я просто подумала, що там і контингент кваліфікований, знайшли там вакцину, найдорожчу. І ось ми повелися на цю найдорожчу вакцину.

6 березня тварину провакцинували вакциною PureVax і їй стало погано, розповідає Юлія. 

Юлія Іванченко, власниця кота 

- Я в цей же день зателефонувала їм і сказала, що її вакцинувало і їй стало дуже погано. Мені сказали - доба: імунітет виробляється, антитіла, все буде нормально. Ми прочекали добу, температура 41,5. Кажуть, під'їжджайте і збивати температуру треба. Сутки ми прочекали: і температура, лейкоцити високі, а вони подумали, що це інфекційний перитоніт.

Взяли мазки, але припущення виявилося хибним, додає Юлія, втім, тварину уже почали колоти антибіотиками.

Щоденні поїздки до лікарні, цілий список медикаментів, а 14 березня тварина уже потрапила до реанімації, і того ж дня вже з медичних стін не вийшла.

Юлія Іванченко, власниця кота 

- Вони ж повинні якусь відповідальність нести, мають же. Коли їй стало дуже погано, 14 числа, я їм всю ніч телефонувала. Реанімаційні заходи уже пізно було робити, і коли вона померла, вони сказали, так - це вакцина.

Під час розтину з'ясувалося, що у тварини - венозна гіпермія та набряк легень, гіпертрофія лівого шлуночка серця, пухко згорнута кров, дистрофія печінки та нирок, перитоніт, катаральний ентерит. 

Наразі, за словами Юлії, клініка на контакт не йде. Власниця ж тварини хоче компенсації та розібратися в ситуації. Наша знімальна група їздила до клініки разом з ревізором Максимом Несміяновим, проте, керівництва на місці не було, лише ветлікарі.

- Що визвало дану проблему? Велике питання. Діагноз кошенятку поставили - коронавірус. Не нами. Це Одеса. Це окрема ветеринарна лабораторія. Це в них робити запит на оригінали і все інше. Якщо буде суд. 

- Потрібно було арбітражну пробу взяти.

- Адекватні нормальні клієнти, ми з ними спілкувалися кожен Божий день. Все було добре.

На сьогодні представники ветеринарної установи на зв'язок не вийшли. Тож ми ж у свою чергу залишаємо право за іншою стороною висловити власну точку зору щодо цієї проблеми в ефірі нашого каналу.

Адвокат Тарас Захаров у цій ситуації радить: якщо власник тварини має підтвердження того, що смерть тварини настала внаслідок дій лікарів цієї приватної клініки, діяти. 

Тарас Захаров, адвокат 

- І якщо буде встановлено причинно-наслідковий зв'язок, де встановлено, що наявний причинно-наслідковий зв'язок між лікуванням, яке він отримував, та тим, що він помер, то тоді власник може заявити про свої претензії до закладу, спочатку - у письмої формі і описати, яку суму вона хоче від закладу, і прикласти всі наявні докази, а якщо заклад не піде їй назустріч, то в такому випадку вона може звертатися до суду.

Стрічка новин