З 17 травня українці зможуть безкоштовно перевірити свій рівень володіння державною мовою

Проводитиме перевірку Національна комісія зі стандартів державної мови.

Вона зверне увагу на завдання для проведення іспитів на рівень володіння державною мовою. Перевірка триватиме з 17 травня до 17 червня. 

Закон про затвердження української мови — державною визначає, що високопосадовці зобов'язані володіти українською мовою і застосовувати її під час виконання своїх службових обов'язків. Для того, щоб підтвердити рівень володіння українською мовою, необхідно мати державний сертифікат. Його можна отримати, склавши іспит на рівень володіння державною мовою. 

Такий іспит, згідно з законом, стартує з 16 липня 2021 року. Але Національна комісія зі стандартів державної мови, на яку покладено організацію проведення такого іспиту і видання відповідних сертифікатів, вирішила запустити тестування іспитової системи і надати можливість скласти такий іспит кожному, незалежно від посади. Оцінюватися іспит буде за верхньою межею складності, тобто, робота з найбільшою кількістю правильних відповідей набере максимум балів. 

Орися Демська, голова комісії зі стандартів державної мови 

- Три частини має іспит: тестові завдання, тексти і усна комунікація.  Якщо написання тексту і усної комунакації відносно не складна процедура, то тестування, особливо на великих обсягах громадян, тому що їх ні багато ні мало, а передбачено від 150 тисяч, які складатимуть такий іспит, вирішили протестувати систему, власне, цю тестову систему.

Стрічка новин