У Полтаві відбулася національна сертифікаційна виставка собак

Напередодні у парку «Перемога» відбулася щорічна національна сертифікаційна виставка «Хеппі дог 2021». На ній були представлені собаки усіх порід. За якими критеріями журі оцінює тварин, та як собаці стати чемпіоном, знають наші журналісти.

У Полтаві це вже 7 виставка. Як говорять організатори заходу, цього року зареєструвалося більше двохсот учасників. Адже цей захід – не шоу, а одна з важливих частин племінної роботи. Тут експерти оцінюють стан сучасного поголів’я, порівнюють діяльність і розвиток розплідників та виявляють кращих представників породи.

Марина Фабро, керівник Полтавського кінологічного клубу «Хеппі Дог»

- Приїжджають з собаками, а реєструються вони раніше, бо подають заявку на участь. Потім вони приходять на саму виставку, тут отримують номер учасника, і вже після цього вони виходять в ринг. У рингу оцінюють собаку по статтям: наскільки вона відповідає даній породі, повністю передивляються комплект зубів, і найкраща собака тоді вже йде на «best in group».

У виставці беруть участь собаки з трьохмісячного віку. Їх називають «baby-клас». А найстарші – клас «ветеранів», які мають стаж більше 8 років. Усі вони змагаються за кубок і за цінні призи. Оцінюють учасників експерти міжнародної категорії. Від самих тварин особливих вмінь не вимагають. Окрім перевірки зовнішніх ознак, оцінюють і проходку з улюбленцем. Аби власники мали дозвіл на розведення собак, вони повинні брати участь у такій виставці хоча б один раз на рік. 

Марина Фабро, керівник Полтавського кінологічного клубу «Хеппі Дог»

- У нас кожен учасник отримує медаль, кожен учасник отримує диплом про те, що він був на цій виставці, з відповідною оцінкою: це може бути «відмінно», або «дуже добре». Бувають такі собаки, які мають «дисквал», але це рідкісні випадки. Наприклад, собаці чогось не вистачає, або ж не та собака, яка заявлена.

Щоб не було бійок між тваринами, вони поділені на групи. Зараз дефілюють бійцівські собаки.

Катерина Буренкова, власниця довгошерстої німецької вівчарки Астарти

- З цією собакою ми на виставці вдруге, і реагує достатньо спокійно. Вона не кидається на інших собак, вона вихована чемна собака, а взагалі-то це вже моя, мабуть, 25 виставка. У мене собака юний – чемпіон України, дорослий – чемпіон України, кандидат в міжнародні чемпіони, найкращий представник породи.

Надворі починає припікати сонце. Вівчарки на це не реагують, а от Рейгану в таку погоду важко знаходитися надворі. Адже мопси погано переносять спеку. Тому собаки цієї породи будуть дефілювати пізніше.

власниця Рейгана – двократного чемпіона України

- Йому тут дуже подобається. Він з самого дитинства – юний чемпіон. Йому подобається з іншими собаками тут знаходитися, він в нас найдобріший. Діти його дуже люблять, і взагалі на виставках цікаво. Ми з чоловіком його купляли для себе, але друзі нас запросили приєднатися до виставок, і тому так сталося, що на даний момент він вже є таким гарним учасником.

Саме на таких виставках заводчики та власники мають можливість познайомитися з великою кількістю порід та поспілкуватися з кваліфікованими спеціалістами.

Стрічка новин