Уряд запровадив тимчасове держрегулювання цін на бензин і дизель

Уряд запровадив тимчасове держрегулювання цін на бензин і дизель

Кабмін запровадив тимчасове держрегулювання цін на бензин і дизель на період дії карантину.

Йдеться про граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни дизельного палива – не вище 7 грн/літр і бензину – не вище 5 грн/літр.

Обмеження для мереж АЗС внесли до урядової постанови №1236 від 9 грудня 2020 року.

Мінекономіки розробило проект постанови, згідно з яким середня вартість ДТ (ULSD 10 ppm) і бензину (GASOLINE 10 ppm), що включає митні платежі, повинна розраховуватися на підставі даних Platts CIF NWE за попередній календарний місяць/декаду.

Розрахунки буде здійснювати Нафтогаз, який надаватиме їх Мінекономіці не пізніше 3 числа кожного місяця. Відомство, зі свого боку, буде публікувати середні ціни одного літра дизелю і бензину до 5 числа кожного місяця.

– Запровадження урядом граничних торговельних надбавок на паливо – це вимушений і тимчасовий захід на період карантину. Це відповідь на необґрунтоване зростання цін на паливо в роздрібних мережах, – заявив глава Мінекономіки Ігор Петрашко.

Він зазначив, що уряд виступає за прозору конкуренцію на ринку, але і захищає простих споживачів, які постраждали від карантину.

– Граничний розмір торговельної надбавки унеможливить маніпуляцію цінами, стабілізує ринок роздрібної торгівлі пальним і запровадить прозорий механізм ціноутворення, – додав Петрашко.

Ціни на пальне в Україні. Динаміка середніх цін на пальне з листопада 2020-го по березень 2021-го невтішна. Бензин 95-А здорожчав на 4 грн – до понад 28 грн за літр, дизель – також до 28 грн. Стрімко злетіла й вартість автогазу – майже на 3 грн.

Саме тому уряд звернувся до Антимонопольного комітету, щоб той перевірив ймовірність картельної змови мереж АЗС. 26 березня Антимонопольний комітет України проаналізував роздрібні ціни на пальне в мережах АЗС і дійшов висновку, що вони завищені

Стрічка новин