Більшість українців – за референдум про ринок землі

Майже 80% українців переконані, що рішення про запровадження в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення повинне прийматися на всеукраїнському референдумі. Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг».

 77% опитаних переконані, що рішення про запровадження в Україні ринку купівлі/продажу земель сільськогосподарського призначення повинне прийматися на всеукраїнському референдумі. 16% – не підтримують такої ініціативи. 58% однозначно готові взяти участь у такому референдумі, 17% – скоріше б взяли участь, 20% – не взяли б участі. 

 • 64% з тих, хто взяв би участь у такому референдумі, проголосували б проти запровадження в Україні ринку земель. 36% – підтримали б цю ініціативу. 

 • 79% – проти надання іноземцям права купувати українську землю. Підтримують таку ініціативу лише 15%. 

Дослідження провела соціологічна група «Рейтинг». Усього опитали 2000 респондентів медодом особистого інтерв’ю. Помилка – не більше 2,2%. Терміни проведення: 23-27 квітня 2021 року.

Любомир Мисів, заступник директора соціологічної групи «Рейтинг»

- Це рішення Верховної Ради на сьогоднішній день надалі залишається одним із таких критичних факторів, який не сприймається населенням. Тобто, значна кількість опитаних говорить про те, що вони – проти відкриття ринку купівлі/продажу землі. Причин тут багато. Власне, у першу чергу – це те, що люди бояться, що їх обмануть при цьому. Це означає, що є недовіра до правової системи, яка є у державі.

Полтавці підтримують думку більшості. Нагадаємо, у квітні цього року обласне об'єднання фермерів влаштувало мітинг проти продажу землі у Полтаві. Під час нього збирали підписи про проведення всеукраїнського референдуму. 

- Ні, не хочу, щоб іноземці купляли нашу землю. Українці – так. Західним тут робити нічого. Оренда – так, але не продаж землі.

- Поки не подолана корупція, нічого її продавати.

- Звісно, проти.

- Проти, всі проти. Бо це останнє, що залишилось в Україні. Все решта уже знищено або розграбовано. Це останній шанс, але МВФ намагається нас знеструмити, точніше сказати – знекровити. Тим більше, землю можуть не просто забрати, а вивезти її грунтом.

Закон про відкриття ринку землі ухвалили у березні 2020-го року. Він надає право власникам сільськогосподарської землі продавати та купувати ділянки. До цього часу люди могли надавати їх лише в оренду. Уведення ринку землі заплановано на 1 липня цього року. 

Стрічка новин