Нардепам Медведчуку та Козаку оголосили про підозру за державну зраду

Про це заявили на брифінгу голова СБУ Іван Баканов і генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

Депутати підозрюються у вчиненні державної зради та замаху на розграбування національних ресурсів на тимчасово окупованій території Криму. СБУ повідомляє: має аргументовані докази протиправної діяльності та співпраці даних осіб з країною-агресором. 

За версією слідства, фігуранти у 2015 році вступили у попередню змову з високопосадовцем уряду Росії – для видобутку корисних копалин на шельфі Чорного моря. Під час брифінгу продемонстрували аудіозаписи розмови Медведчука з високопосадовцем уряду Російської Федерації. Інший епізод кримінального провадження стосується передачі спеціальним службам Російської Федерації відомостей, що містять державну таємницю. 

Також СБУ розслідує проведення підривної діяльності проти України, зокрема, в контексті розробки антиукраїнського проекту «Промінь».

Іван Баканов, голова СБУ

- Якщо мова йде про пана Козака, він перебуває, за нашою інформацією, у РФ. Тимчасово, можливо, від'їхав з території РФ на відпочинок. Але не планує, на жаль, повертатися в Україну. Щодо Віктора Медведчука, то сьогодні встановлюється його місце знаходження. Але, за нашою інформацією, він перебуває в Україні.

Ірина Венедіктова, Генеральний прокурор України

- Ми уже як люди досвідчені. Яким чином повідомляється про відозру дуже впливовим особам у нашій країні, які мають значний фінансовий ресурс, кадровий, медійний ресурс. Повірте мені, правоохоронні органи зробили все таким чином, щоби ми змогли для себе забезпечити потім результат наших дій у суді.

Стрічка новин