У Кобеляках освятили новозбудований храм

На Полтавщині відроджують зруйновані за радянської влади святині. У Кобеляках близько десяти років будували Свято-Покровський храм Української православної церкви. Днями ж його освятили. На цій урочистій для православних вірян події побувала і наша знімальна група.

Анатолій Васевич, кореспондент

- Десять храмів було у Кобеляках до Жовтневого перевороту 1917 року. Усі їх зруйнували більшовики. Відроджувати святині почали у 90-х роках ХХ-го століття. У 2012 році заклали перший камінь Свято-Покровського храму. Сьогодні ж відбувається його урочисте освячення.

Цієї події із нетерпінням чекали кобеляцькі віряни.

Любов Кібкало, мешканка Кобеляк

- Це не можна навіть передати словами, ми дуже раді всі.

Олена Буймола, мешканка Кобеляк

- Написала історію будівництва нашого храму. Ми обов’язково її видамо. Сама собі я заздрю, перебуваючи у такому красивому храмі. І дуже дякую Богу, що допоміг нам подарувати такий красивий корабель, який допоможе багатьом нашим вірянам спасатися у цьому бурхливому життєвому морі.

Олександр Войт, мешканець Кобеляк

- Усі допомагали, хто чим міг: хто електрикою, хто возив щось, носив. Усі допомагали, старалися. І прихожани, і так люди, і грошима, і роботою, турботою, усим допомагали, як хто скільки міг.

Під час урочистої церковної служби новий храм освятив Митрополит Полтавський і Миргородський Филип.

Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський УПЦ

- Будівництво нового храму – це важлива подія у православному житті. Тому що засяяла ще одна церковна лампада, дякуючи якій людина може краще зорієнтуватися у цьому світі. І знайти найкоротшу дорогу до Господа. Хай цей храм стане дороговказом для багатьох, хто прагне православного духовного життя.

До зведення нового храму віряни збиралися у молитовному будинку, що знаходиться через дорогу. Раніше він був житловим приміщенням, розповів настоятель Свято-Покровського храму.

Георгій Момоход, протоієрей, настоятель Свято-Покровського храму 

- У 1948 році родина Сабадирів, які мали фінансову можливість, вони викупили це приміщення, і по благословенню владики був заснований Свято-Покровський молитовний будинок. Тобто, він із 1948 року по цей час функціонував.

Священник розповів: до церкви ходить і чимало молодих сімей. Своїм дітям вони прищеплюють віру да Бога та християнські чесноти.

Ольга Верещака, мешканка Кобеляк

- Приводимо дитинку, якій уже скоро виповниться три рочки. Із чоловіком, звичайно, ходимо, як є можливість. Але ж знаєте, Православ’я у нас тримається на жінках.

Олександр Войт, мешканець Кобеляк

- Ходжу до храму 5 років: із дружиною, із дітьми. Храм цей дуже довго чекали, коли буде зведений – усі дуже раді.

Благодійників новозбудованого Свято-Покровського храму вшанували церковними орденами Української Православної Церкви та Архієрейськими грамотами. Цьогоріч на Полтавщині мають відкрити ще кілька нових храмів.

Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський УПЦ

- Цього року плануємо освятити три новозбудованих храми. Це буде залежати від кожної конкретної ситуації, безумовно, від ситуації на приходах. І від можливості кожної парафії.

Стрічка новин