Розпочала роботу третя мобільна група з протидії домашньому насильству

Мобільна поліцейська група, що боротиметься з домашніми кривдниками, відтепер працює і в Горішніх Плавнях. 

Офіцери допомагатимуть постраждалим, розбиратимуться у причинах конфліктів, прийматимуть необхідні правові рішення стосовно домашніх «тиранів» та супроводжуватимуть адміністративні матеріали у суді. Перша на Полтавщині мобільна група з’явилася у Полтаві ще влітку 2019 року, другу «запустили» у Кременчуці наприкінці березня 21-го. За цей час вони довели свою ефективність на практиці.

Тож основні повноваження поліцейських на місці події – владнати конфлікт, вивчити ризики, надати правову оцінку ситуації, скласти адміністративний протокол або зібрати доказову базу для відкриття кримінального провадження. Також на місці поліцейський може вручити кривдникові терміновий заборонний припис строком до 10 діб. Цим приписом правоохоронці можуть зобов’язати домашнього насильника залишити місце проживання жертви або заборонити вхід і перебування в місці її проживання, чи заборонити контактувати з постраждалою особою у будь-який спосіб. За невиконання такого припису порушнику доведеться або сплатити штраф, або виконати громадські роботи чи відбути адміністративний арешт.

Ігор Лайло, начальник сектору превенції відділу поліції №2 Кременчуцького райуправління 

- Вони, крім реагування на самі повідомлення про подію, будуть в подальшому супроводжувати направлення вказаних матеріалів в суді, збирання доказів, допомогу від соціальних служб, оскільки ми плідно співпрацюоємо з Горішньоплавнівською ТГ, а саме – службою у справах сім'ї та молоді.

Стрічка новин