Як підготуватися до ЗНО за місяць

Як підготуватися до ЗНО за місяць

21 травня стартує основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Цьогоріч вона триватиме до 15 червня. Тому випускники все активніше і зосередженіше готуються складання тестів.

Gazeta.ua підготувала добірку способів для успішної підготовки до ЗНО за місяць.

1. Проаналізуйте тестові завдання.

Торік Олександр Люклян став найуспішнішим учасником ЗНО. Складав тести з математики, української мови і літератури, фізики, англійської мови.

"Щороку на ЗНО подають схожі завдання. Якщо пройти декілька тестів минулих років, ви обов'язково помітите цю тенденцію. 90 відсотків завдань можна вгадати наперед. Наприклад, щороку на ЗНО з української мови виносять наголоси, лексичні помилки, типи односкладних речень, види підрядних речень, числівники, фразеологізми, спрощення приголосних, пряму мову та велику літеру", - каже Gazeta.ua Олександр Люклян.

2. Будьте системними.

Випускник Олександр, який отримав 795 балів із 800 можливих, радить готуватися до ЗНО щодня.

"Кожен день я відпочивав увечері, але робити повноцінні вихідні мені не подобалося. Тому популярна думка про важливість днів відпочинку здається дещо перебільшеною. До ЗНО можна підготуватися за місяць або два", - розповів він.

3. Запам'ятайте корисні лайфхаки.

Щороку у форматі ЗНО з української подають завдання на визначення правильного наголосу. Для того, щоб зорієнтуватися варто запам'ятати корисний лайфхак.

"Для того, щоб спростити процес, можна вивчати слова за допомогою рим. Наприклад, граблі - кораблі. Або існує тенденція, що всі закінчення на -ти та -ання, будуть наголошеними. Йдеться про такі слова як підмести, занести, принести, читання, пізнання, вигнання", - підкреслив Олександр Люклян.

4. Робіть акцент на вивчення основних тем.

Викладачка англійської та української мов Юлія Нечипоренко радить випускникам звертати увагу на складні теми.

Потрібно зосереджуватися на основних темах. Наприклад, одним із найпопулярніших завдань ЗНО з української мови є визначення типів складних речень і зв'язків між ними. Не варто оминати морфологію. Щороку подають завдання на визначення частин мови та їх правопису.

5. Вчіть лексику. Це запорука успішного складання англійської.

Експертка переконана, що основний акцент в англійській мові варто робити на вивчення лексики.

"Якщо ви її не знаєте, то важко розраховувати на високий бал. Але, як відомо, лексика без граматики не спрацьовує. Тому це поєднання може дати хороший результат. Вивчайте за місяць більше слів. Половина завдань з англійської - це reading tasks. Тобто завдання на розуміння тексту. В кінці тестування ви пишете власне висловлення, що також потребує оперування лексикою", - каже Gazeta.ua Юлія Нечипоренко.

Цьогоріч обов'язкові предмети ЗНО складатимуть 318 тис. 946 осіб. Так, на українську мову та літературу записалися 208 тис. 44 учасники, на історію України - 247 тис. 109 учасників, на математику - 242 тис. 834 учасники.

Стрічка новин