Медики назвали найкорисніше для здоров'я м'ясо

Медики назвали найкорисніше для здоров'я м'ясо

Поліпшити здоров'я серця та судин, захистити від окисного стресу і хронічних хвороб може шинка. Але не з масмаркету, яка – читайте в матеріалі.

М'ясо необхідне нашому організму та корисне, якщо його правильно готувати. Ще один плюс на користь м'яса як продукту, здатного поліпшити здоров'я серця, судин і знизити ризики розвитку хронічних захворювань, знайшли дослідники. Результати їхньої роботи опубліковані в медичному журналі Nutrients.

Отже, вчені дійшли висновку, що відмінним продуктом для профілактики серцево-судинних захворювань, а також інших хвороб є варена шинка.

У чому користь м'яса для здоров'я і якого саме м'яса?

М'ясо вважається одним з найбільш повноцінних харчових продуктів, що надає матеріал для росту м'язів, такий потрібний нашому тілу, а також забезпечує організм силою і життєвою енергією. Медики відзначають, що саме варена шинка в рази знижує шкідливий вплив окисного стресу і ймовірність розвитку в організмі запальних процесів. А якщо збагатити шинку антиоксидантами, то її корисні властивості зростуть у кілька разів.

Шинка має бути не солоною, з низьким вмістом жиру: тобто куплене в магазині копчене, рясно приправлене сіллю та іншими "поліпшувачами" м'ясо не придатне для здорового харчування.

Тому можна приготувати шинку, а також домашню ковбасу чи шаурму самому, без додавання в ці м'ясні вироби солі, загусників та інших компонентів, які не корисні для здоров'я.

Як і з чого приготувати корисну шинку?

Шинку можна готувати не тільки з нежирної свинини, але і з курятини або індичини – це м'ясо більш дієтичне.

Отже, берете куряче або індиче філе, нарізаєте шматочками приблизно 1 см. М'ясо має бути охолоджене. Додайте подрібнений часник, спеції.

Потім ретельно перемішайте, поки м'ясо не стане липким і в'язким. Посуд з фаршем накрийте кришкою і на добу поставте до холодильника.

Наступного дня фарш знову вимішайте, з нього сформуйте ковбаску і покладіть на пергамент (складений у 2 шари). Краї скрутіть, ретельно зав'яжіть, зверху закріпіть сіткою або перемотайте мотузкою.

Варити шинку можна в мультиварці при температурі 85 градусів близько 2,5 години. У каструлі теж можна, але тоді, якщо немає градусника для вимірювання температури води, варіть шинку на слабкому вогні, прикривши кришкою. Після приготування чекаємо, поки охолоне і знову ставимо в холодильник на кілька годин.

Знімаємо сітку, пергамент – домашня корисна шинка готова! Подавати шинку можна з багатими на антиоксиданти овочами, фруктами, ягодами і зеленню.

Стрічка новин