В експозиції Полтавського музею важкої бомбардувальної авіації з'явився МіГ-29

За цей тиждень колекція Полтавського музею важкої бомбардувальної авіації – філії Національного військово-історичного музею України поповнилася двома новими цікавими експонатами. Три дні тому до Полтави прибув радянський фронтовий бомбардувальник Су-24 з крилом змінної стрілоподібності, призначений для завдання ракетно-бомбових ударів у простих та складних метеорологічних умовах, вдень та вночі. А вчора мої колеги Сергій Сепітий та Сергій Блавацький зустрічали в місті вже неперевершений у маневровості Міг-29.

Сергій Блавацький, журналіст

- Ось і дочекалися: колекція полтавського музею нарешті поповнилася одним з найпоширеніших винищувачів в світі Міг-29. Такі літаки і досі є на озброєнні не лише в країнах СНД, а й НАТО, наприклад, в німецькому люфтваффе, таких країнах, як Китай, Індія, Малайзія, Угорщина, Польща.

До Полтави на свою останню стоянку бойовий літак проїхав довгий шлях – з Одеського авіаційного заводу до Борисполя Київської області, і звідти вже – до Полтави. Саме такий маршрут розробили в дорожній службі. Літак невеликий та не дуже важкий, тож транспортувати його було неважко, розповідає водій з Південної Пальміри Олег Васильчук. Чоловік пригадує, що на всіх стоянках підходило чимало людей, які знімали, фотографувалися на фоні такого красеня. А от земляки-поліцейські – навпаки заважали.

Олег Васильчук, водій з Одеси

- Протоколи виписували. Доказати щось нереально, що можна їхати. Тут хлопці супроводжували військові, тут чудово, ніде не чіпали, Одеса – це взагалі неможливо було виїхати.

МіГ-29 має неперевершену як вертикальну, так і горизонтальну маневровість, тому саме на машинах цього типу виступає наша пілотажна група «Українські соколи», що виборола ряд найвищих нагород на престижних міжнародних авіашоу, розповідає директор філії Національного військово-історичного музею України – Музею важкої бомбардувальної авіації Віктор Дейнега.

Віктор Дейнега, директор філії Національного військово-історичного музею України — Музею важкої бомбардувальної авіації

- Якщо ви пам’ятаєте, десь крайній раз, у 1999 році, пілотажна група була «Українські соколи», на День авіації у нас у Полтаві виконувала фігури вищого пілотажу. То полтавці мали нагоду дивитися на всі тактико-технічні характеристики даного літака, тому це яскравий музейний експонат, який прикрасить наш музей.

Геннадій Котляр, генерал-майор авіації у відставці, командир 13-ї гвардійської авіадивізії

- Нашого полку прибуло, і музею, це дуже гарна справа, не пропадає, а живе в експонатах дивізія, авіація, живе в пам’яті нашій… Він один з найкращих, по-перше, вишуканість форм і естетичність – а це аеродинаміка. Поганий літак з поганими формами не полетить, а це дуже надійний літак, озброєння, двигуни.

Дмитро Кандиба, науковий співробітник Полтавського музею важкої бомбардувальної авіації  

- В нього унікальні характеристики, розвиває швидкість до двох з половиною авіаційних махів. Несе різну зброю, переважно ракети, і завдання, які перед ним ставляться, виконує якнайкраще.

Історія саме цього літака починається з 1986 року, коли він став на озброєння 85-го авіаполку, що базувався в Німеччині. Після 91-го року військову частину і сам літак перебазували до Старокостянтиніва Хмельницької області. А через два роки передали до Одеського авіазаводу, де на ньому випробовували агрегатні установки. До Полтави ж МіГ-29 прибув в чудовому експозиційному стані, розповідають музейники.

Віктор Дейнега, директор філії Національного військово-історичного музею України — Музею важкої бомбардувальної авіації

- Даний літак перевезений за кошти приватного Одеського музею авіації. Керівництво музею прийняло рішення допомогти нам у перевезенні цього літака, і ще Су-24 з Василькова теж за їх кошт було перевезено. Тому я, користуючись нагодою, від себе особисто і всього колективу кажу їм велике дякую.

В музеї говорять, що вже до 18 травня – Міжнародного дня музеїв – приведуть новий експонат до ладу, і бойовий птах першим зустрічатиме гостей полтавської Філії національного військово-історичного музею України – Музею важкої бомбардувальної авіації.  

Стрічка новин