Вчені запропонували очищати океан від пластику за допомогою бактерій

Вчені запропонували очищати океан від пластику за допомогою бактерій

Липкі властивості бактерій, які використовуються для створення мікробних сіток, можуть затримувати мікропластік.

Мікробіологи знайшли новий спосіб очищення навколишнього середовища від мікропластику і хочуть використовувати для цього бактерії, повідомляє The Guardian. Видання підкреслює, що результати дослідження вчених все ще є попередніми, але їхнє відкриття може в майбутньому привести до стійкого зниження рівня забруднення пластиком.

Бактерії схильні об'єднуватися і «прилипати» до поверхонь, в результаті чого утворюється липка речовина, звана «біоплівка». Вчені з Гонконзького політехнічного університету хочуть використовувати цю липку властивість бактерій для створення мікробних сіток, здатних захоплювати мікропластик в забрудненій воді, створюючи краплі, що легко захоплюються, які потім можна буде легко утилізувати.

«Абсолютно необхідно створювати ефективні рішення, які захоплюють, збирають і навіть переробляють цей мікропластик, щоб зупинити «пластифікацію» навколишнього середовища», - заявила провідний автор дослідження Сільвія Ланг Лю.

Мікропластик - це пластикові фрагменти менше 5мм, які потрапляють в навколишнє середовище в результаті виробництва і розкладання, наприклад, пластикових пакетів або пляшок, або під час щоденних занять, таких як прання одягу з синтетичних тканин.

Незважаючи на те, що такі фрагменти крихітні, їхній вплив на навколишнє середовище величезний. Пластик не розкладається природним чином, тому накопичується в ньому і існує довгі періоди часу, а також збирає і зберігає шкідливі хімічні сполуки. Частинки мікропластику переносяться стічними водами, досягають океану, де потрапляють до морських тварин і завдають їм шкоди. В кінцевому підсумку пластик стає частиною харчового ланцюжка і завдає шкоди людині.

У ході дослідження команда вчених створила біоплівку з бактерій Pseudomonas aeruginosa, яка виявилася здатна захоплювати мікропластик у воді океану і опускати його на дно. Потім за допомогою механізму «захоплення-вивільнення», використовуючи ген розпаду біоплівок, вчені змогли вивільнити частинки мікропластику і з'ясували, що вони готові до переробки.

Раніше вчені заявили про те, що слідом за бронзовою і залізною добою на Землі настала пластикова доба. Частинки пластика почали відкладатися в скам'янілостях, що свідчить про наростання його виробництва з 1945 року.

Стрічка новин