Села без Інтернету приєднають до мережі за державний кошт

Найближчим часом почнеться збір офіційних заявок на отримання фінансування для підключення сіл до швидкісного інтернету. 

Мінцифра реалізує державну програму «Інтернет-субвенція». Цей проєкт дозволить приєднати заклади соціальної інфраструктури — школи, органи влади, бібліотеки, лікарні, що розміщені в селах, де жоден Інтернет-провайтер не надає послуги з використанням волоконно-оптичних технологій. У міністерстві переглянули попередні заявки від громад і виокремили основні помилки. Під час брифінгу повідомили: якщо село уже підключене до оптичного інтернету, то заявки для державного фінансування від нього не приймаються. Також фахівці помітили різницю між запитами операторів та сумами, які подають голови громад. Тож до 7 травня виїзні комісії перевірятимуть населені пункти на наявність у них оптичних мереж.

Андрій Набок, керівник експертної групи з розвитку фіксованого інтернету Мінцифри

- По опрацьованих 600 заявок ми зменшили суму фінансування на 260 млн грн. Тобто, фактично це села, які подалися по населеним пунктам, де уже є підключення, та села, які подали завищену суму заявок.

Олександр Шелест, заступник Міністра цифрової трансформації з розвитку цифрової інфраструктури

- Оптичний інтернет на сьогодні – це безальтернативний спосіб забезпечення стійкого, надійного, швидкісного інтернету і це можливості того, що технологія буде актуальна найближчі років 10-15 щонайменше.

Стрічка новин