Чистий четвер: що не можна робити в свято

Чистий четвер: що не можна робити в свято

У Чистий четвер не можна пекти паски, поки не буде дотримано важливого ритуалу.

Чистий четвер відзначаємо рівно за три дні до святкування Великодня. Це дуже важливий день Страсного тижня для православних християн. У народі його називають "чистим", оскільки перед святом Воскресіння Христового прийнято очищати душу молитвами, а тіло – водою.

Life Сьогодні пишуть про основні заборони дня: що не можна робити на Чистий четвер-2021, щоб не розгубити удачу і достаток, зберегти здоров'я в родині та благополуччя у домі.

На Чистий четвер у храмах згадують Страсті Христові, а тому заборонені веселощі, застілля, танці.

Цього дня, як і впродовж усього Страсного тижня, в церквах не проводять обряди хрещення, вінчання, не гуляють дні народження і не проводять інші свята – це вважається великим гріхом.

На Чистий четвер не можна залишати в будинку бруд, інакше весь рік мине у сварках.

Після проведеного генерального прибирання на Чистий четвер вдома та на присадибній ділянці не можна прибирати до самого Великодня і кілька днів потому.

У брудній воді після прибирання будинку накопичується вся змита негативна енергетика, а тому її не можна виливати вдома чи на присадибній ділянці, краще віднести туди, де нічого не росте.

У жодному разі не можна залишати невимитий посуд й замочену білизну з Чистого четверга на наступний день, Страсну п'ятницю.

Не можна готувати паски та іншу їжу до свята, поки будинок не буде повністю прибраний і приведений у порядок.

Вважається, що у цей день не можна віддавати з дому нічого цінного і позичати гроші, тому що разом з цінностями можна віддати і благополуччя.

Стрічка новин