На Полтавщині незабаром з’явиться система «Єдина школа»

У Полтавській облдержадміністрації відбулось підписання Меморандуму про співробітництво між обласною владою та компанією «Татл Технолоджі». Компанія буде впроваджувати проєкт «Єдина школа» у заклади освіти Полтавської області. Більше про переваги та недоліки цієї програми знає Євгенія Манич. 

Електронний щоденник, контроль за відвідуванням занять, формування розкладів та актуальне електронне меню в їдальнях – все це має з’явитися у школах Полтавської області після впровадження системи «Єдина школа».

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Для нас освіта є пріоритетним напрямком. Ми маємо підвищити ефективність навчання, управлінських процесів у школах, а також доступ до інформації усіх суб’єктів – учнів, батьків, вчителів.

Після того, як керівництво області побачить ефективність управлінських рішень на базі тієї інформації, яку вони будуть отримувати з цієї системи, можна буде говорити про повноцінне впровадження цієї системи в освітянський процес.

Ігор Панченко, заступник голови Полтавської ОДА з питань цифрового розвитку

- Цей проєкт про платформу – це все ж таки покращення бізнес-процесів, про переведення усіх паперових документів в електронний вигляд. Це про можливість батькам за допомогою смартфона чи веб-інтерфейсу переглядати успішність своєї дитини, а також впроваджувати управлінські рішення на базі даних, які відображаються в режимі реального часу.

Система «Єдина школа» буде зручна для вчителів, батьків, учнів та управлінців. Для вчителів знаходитиметься конструктор розкладів. Також батьки зможуть самостійно через додаток обирати для дітей меню та оплатити харчування, говорить керівник проєкту Олексій Кошевець. 

Олексій Кошевець, керівник проєкту «Єдина школа»

- Ми усі процеси автоматизуємо і вивільняємо час для вчителя, для його розвитку, для його реалізації. Ще один із таких важливих аспектів – це все ж таки перехід від тої паперової роботи до цифрової. Ми це в IT-колах називаємо «збережемо ліс». Це можливість заощадити на витрати на цей папір.

Як тільки створювалась така система, перші її користувачі зіштовхнулися із технічними проблемами.

Михайло Чемерис, директор Житомирської ЗОШ №7 ім.В.В.Бражевського 

- Два роки тому та система «Єдина школа», я б не сказав, що зовсім іншою, але вона була іншою. Але труднощі виникли в тому, що вона була технічно прилаштована саме до шкільних потреб. За ці два роки, власне, у цьому й полягав цей пілотний проєкт, ми її тестували і давали рекомендації розробникам, вони ці рекомендації впроваджували, і той продукт, який побачать у школах Полтави, це вже з урахуванням всіх тих рекомендацій, які за ці два роки накопичились.

Як зазначив голова Полтавської облдержадміністрації, освітні заклади, які долучаться до проєкту, на початковому етапі отримають послуги безкоштовно.

Стрічка новин