Як на травневі свята будуть працювати банки

Як на травневі свята будуть працювати банки

Банки самі можуть встановити графік роботи.

На травневі свята система електронних платежів (СЕП) Нацбанку буде працювати в режимі 23/7, при цьому банки можуть встановлювати графік роботи самостійно. Про це повідомляє пресслужба НБУ, передає ДТ.

"Наближаються травневі свята, які в цьому році припадають на вихідні дні: 1 травня - День праці, 2 травня - Великдень, 9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Тому відповідно до законодавства святковими і офіційними вихідними днями будуть 1 - 4 і 8 -10 травня. Як працювати банки в цей період? Незалежно від святкових і неробочих днів, система електронних платежів Національного банку (СЕП) працює в режимі 23/7, і банки мають можливість здійснювати міжбанківські платежі майже цілодобово і 7 днів на тиждень ", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що кожен банк визначає самостійно на свій розсуд, скористатися цією можливістю чи ні, враховуючи власні потреби і потреби своїх клієнтів, а також керуючись нормами законодавства.

Однак уточнюється, що банки, які будуть здійснювати міжбанківські платежі:

  • 1 - 4 травня - будуть відображати їх календарною датою першого наступного робочого (операційного) дня, тобто 5 травня 2021 року.
  • 8 - 10 травня - будуть відображати їх календарною датою першого наступного робочого (операційного) дня, тобто 11 травня 2021 року.

До слова, Кабінет міністрів не планує посилювати чи послаблювати карантин на травневі свята, повідомив в Facebook прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він закликав українців серйозно поставитися до небезпеки коронавируса і не забувати про протиепідемічні заходи навіть на свята.

Стрічка новин