Сьогодні – 35 років аварії на Чорнобильській АЕС

Сьогодні виповнюється 35 років від дня, коли на Чорнобильській АЕС сталася аварія. 

Тоді квітень 1986 року вибухнув не квітковим цвітом, а атомними частинками. Ця трагедія зачепила мільйони людей, зруйнувала сім'ї, змінила ціле покоління. Вшанувати тих, хто пережив ті страшні події, не жалкуючи свого здоров’я і життя, рятував Україну і світ від радіаційного лиха, сьогодні у Полтаві прийшли представники обласної влади та чорнобильських організацій.

Загалом у подоланні наслідків аварії на ЧАЕС взяло участь понад 600 000 осіб. Із них значна кількість – жителі нашої області. Нині на Полтавщині проживає 19 000 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. І, звісно, сьогодні вони потребують підтримки.

Віктор Шкурпела, голова Полтавської обласної організації «Союз Чорнобиль України»

- Ми постійно проводимо спільну роботу із Департаментом соціального захисту, підрозділи якого були по всій області. Зараз при державній реформі все це скорочується. Ми зверталися і до губернатора із проханням урахувати те, що у нас кількість чорнобильців зменшується. Але проблеми зростають. Тому, сподіваюся, що до наших слів дослухаються.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Зараз у нас прийнята і діє обласна програма підтримки цих категорій населення. Минулого року ми виконали програму повністю, а це близько 10 мільйонів гривень було на забезпечення родин, на компенсацію питань щодо оздоровлення тощо. Цьогоріч ми не тільки продовжуємо цю програму, але і збільшили на 3 мільйони.

Стрічка новин