У річницю трагедії у Чорнобилі покажуть виставу «Нація» та запалять 35 символічних свічок

У річницю трагедії у Чорнобилі покажуть виставу «Нація» та запалять 35 символічних свічок

Франківський драмтеатр вдруге вирушить до зони відчуження.

26 квітня, у річницю аварії на Чорнобильскій АЕС у зоні відчуження відбудеться акція Chornobyl.35. Вночі, о 01:53, коли сталася трагедія, у Прип'яті запалять 35 символічних свічок, а актори Івано-Франківського національного академічного театру імені Івана Франка почнуть грати виставу «Нація», повідомляє ДТ з посиланням на пресслужбу театру.

Крім того, в рамках акції відбудеться молебень та презентація першої діджитал-ікони «Чорнобильський Спас». На екрані, встановленому на центральній площі Прип`яті, продемонструють архівні кадри, зняті тут до аварії, прозвучать вірші «чорнобильських» поетів під «музичний» супровід збірного віртуального інструменту, створеного за допомогою запису покинутих у Прип`яті піаніно.

Це буде вже друга поїздка театру до зони відчуження. В рамках проєкту «Театр у зоні доступу» для самопоселенців та співробітників ЧАЕС актори зіграли «Солодку Дарусю»  в Будинку культури Чорнобиля. 

«Це буде символічна акція за жертв Чорнобильської катастрофи, за тих, хто відчуває її наслідки і досі», – цитує режисера вистави «Нація» Ростислава Держипільського видання «Галка». За його словами, акція стане «молитвою за невинно убієнних українців, за тих, кого вже немає на цьому світі, і тих, кого ще немає».

На центральній площі Прип’яті пройде 90-й показ вистави, і її побачить обмежене карантинними вимогами та нормами зони відчуження коло митців, активістів, волонтерів, акредитованих журналістів та жителів і працівників зони відчуження.

Стрічка новин