Головам громад Полтавщини розповіли, як правильно оприлюднювати інформацію

Головам громад Полтавщини розповіли, як правильно оприлюднювати інформацію

Полтавське регіональне відідлення Асоціації міст України в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID, провело онлайн-практикум для представників органів місцевого самоврядування Полтавської області на тему: «Особливість оприлюднення інформації про діяльність органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств». 

Модератором заходу виступила Тетяна Паутова, кандидат наук з державного управління, доцент. 

Практикум відбувся через платформу ZOOM, також його можна було переглянути у фейсбуці на сторінках ПУЛЬС. Децентралізаційний марафон та Полтавського РВ АМУ. Через платформу ZOOM на захід зареєструвалося 49 учасників, а до його перегляду загалом долучилося близько сотні представників місцевих рад. Адже тема актуальна та надзвичайно важлива, яка має чимало законодавчих нюансів.

Виконавчий директор Полтавського РВ АМУ Галина Безносик, на початку практикуму наголосила на важливості теми та додала, що захід організований в рамках проєкту ПУЛЬС. Також вона висловила сподівання, що отримані під час заходу знання громади зможуть застосувати на практиці. Крім того, коротко розповіла про робочу нараду, яка відбулася вчора, 22 квітня, з народною депутаткою України Анастасією Ляшенко, на якій разом з головами обговорили законопроєкти щодо внесення змін до порядку перерахування ПДФО до місцевих бюджетів.

Починаючи практикум, Тетяна Паутова ознайомила учасників детальніше зі змістом події та питаннях, на яких буде зупинятися. Зазначила, що законодавство, яке стосується доступу до публічної інформації та висвітлення, досить широке та надала перелік основних законопроєктів. Вона наголосила, що місцевим радам важливо мати чіткий алгоритм, затверджений рішенням голови: що, хто і де оприлюднює та які акти повинні мати ОМС для того, щоб забезпечити правильне висвітлення. 

– Як правило, в громаді є особа, яка відповідає за публічну діяльність та є сайт. Але ми забуваємо про обов’язок органів місцевого самоврядування опубліковувати низку інформації. Положення про опублікування відкритих даних передбачає для органів місцевого самоврядування, аж 64 наборів даних, – сказала Тетяна Паутова.

Тетяна Олександрівна детальніше зупинилася на висвітленні діяльності ОМС на офіційних сайтах, яку інформацію потрібно висвітлювати та на яких ресурсах, як правильно оприлюднювати бюджет, як правильно громаді відповідати на запит, зокрема яким чином оформлювати відмову про надання відповіді на запит тощо. Адже ігнорування та, часом, недотримання і нерозуміння законодавства може призвести до оскаржень рішень громади через неправильне оприлюднення рішень. І такі інциденти в судовій практиці в Україні вже траплялися. 

Стрічка новин