Окрім Нестора Шуфрича до Полтави завітав ще один кандидат у нардепи від Партії Регіонів, депутат Верховної Ради 5 скликання, перший Герой України, льотчик-випробувАч Олександр Галуненко

У Полтаві він відвідав музейну експозицію літаків військово-повітряних сил України, яку невдовзі мають знищити, провів прес-конференцію у Галереї мистецтв.

Олександр Галуненко – власник зірки Героя України під номером один. Про літаки знає майже все. Говорить, наші – одні з кращих у світі. Наприклад, АН-2, який називають кукурузником, і досі серійно випускається у Китаї. За своє життя він перелітав майже на всіх пленерах: як військових, так і пасажирських. Саме Олександ Галуненко був тим льотчиком-випробувачем, який вперше піднімав у небо літаки «Мрія» і «Руслан». Говорить, це – знакові літаки, аналогів і кращих за них у світі немає. Олександр Галуненко вважає, що йому пощастило жити у час сплеску конструкторської думки. Зараз же це неможливо, і не через брак інтелектуального потенціалу, а через гроші: всі нинішні уряди навіть погляд у сторону авіації не кидають, говорить Герой України. Єдиний виняток - перший уряд Віктора Януковича, тоді випустили АН-148. Літати Олександ Галуненко перестав тільки півтора роки тому. Тоді Партія Регіонів запропонувала йому балотуватися до Верховної Ради. Говорить, коли став народним депутатом, боявся опинитися у комітеті галузі, в якій нічого не розуміє.

На Полтавщині Олександр Галуненко, перш за все, хотів побачити музейну експозицію літаків ВПС України, що в Авіамістечку. Навіть сів за штурвал одного із бомбардувальників. Але музей планують знищити.

Олександр Галуненко обіцяє, якщо він буде у новому скликанні Верховної Ради, зробить усе можливе для того, щоб урятувати музей.

Стрічка новин