Марш жінок – за рівність прав і проти насильства

«Я не з ребра!». Під таким гаслом у багатьох містах України напередодні відбулися акції за справедливе та рівне ставлення до жінок. Найчисленніший Марш пройшов у Києві. На Михайлівській площі зібралися кілька тисяч українців, які вимагали рівних прав для жінок. Там була і наша кореспондентка Лідія Дмитрашко.

«У пандемії – жіноче обличчя». У Києві відбувся Марш жінок – за рівність прав і проти насильства.

Тетяна, учасниця Маршу жінок 

- Мені нещодавно розповідали історію, коли чоловік сильно побив жінку, і йому як за домашнє насильство присудили штраф у 280 гривень. Ну це як взагалі? Хотілося, щоб діти виросли в такій країні, де цього немає.

Учасниці та учасники акції вимагали ратифікувати Стамбульську конвенцію – документ, головною метою якого є попередження насильства проти жінок та захист постраждалих. 

Катерина Богуславська, журналістка, учасниця Маршу жінок

- Як відомо, Україна підписалася під нею ще в 2011 році, але вже 10 років ми ніяк не можемо її ратифікувати. Стамбульська конвенція надала б нам нові можливості у боротьбі проти домашнього насильства.

Учасниці акції зізнаються: відчувають на собі гендерну нерівність.

Катерина Богуславська, журналістка, учасниця Маршу жінок

- Можу зі свого досвіду сказати, що я відчувала те, що називається пеймінг геп. Це коли я з чоловіком займала одну й ту саму посаду, але мені платили менше грошей, ніж йому.

Олена Шепілова, громадська діячка, учасниця Маршу жінок

- Я - переселенка, я сама із Луганську. Я - позитивна жінка, яка живе з ВІЛ. А також я - просто жінка. В Україні усі жінки потерпають від ушемлення прав.

Організатори акції стверджують: негативно відбилася на жінках і пандемія коронавірусу. За останній рік зріс рівень домашнього насильства.

Ростислав Дзундза, громадський діяч

- Основне навантаження у зв’язку з пандемією коронавірусу все-таки падає на плечі жінок. Вони працюють в лікарні, вони доглядають за хворими, вони опікуються дітьми. Дитячі садочки дуже часто закриті.

Підтримати рівність прав прийшли і чоловіки. 

- Чим більші права жінок - тим краще чоловікам.

Учасники акцій на підтримку рівних прав пройшлися від Михайлівської площі до Майдану, а потім спустилися на Поштову площу.

Стрічка новин