У Лубнах планують відкрити відділення гемодіалізу

В Лубнах, на базі міської дитячої клінічної лікарні, планується відкрити відділення гемодіалізу. Про це йшлося під час робочої поїздки голови облдержадміністрації Олега Синєгубова до Лубен. Керівник області наголосив, що це – ініціатива народного депутата України Анастасії Ляшенко.

Частина приміщення на першому поверсі міської дитячої клінічної лікарні зараз не використовується. Тож представникам лубенської громади запропонували створити тут філію Полтавської обласної клінічної лікарні імені Миколи Скліфосовського, де лікуватимуть хворих на ниркову недостатність.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Це вкрай важливе питання, адже поки що такі послуги надаються лише у Полтаві, щоб ці послуги надавалися мешканцям Лубенського, Пирятинського районів і всіх інших прилеглих населених пунктів.

За словами голови ОДА, вже є проект створення відділення, тепер треба взяти в оренду частину цього приміщення, щоб там фактично зробити відділення гемодіалізу обласної клінічної лікарні. Звісно, це все відбуватиметься у співпраці з місцевою владою.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Людям, наприклад, з Лубен, щоб отримати таку послугу в Полтаві, а вона надається через день, то фактично цілий день потрібно провести саме у дорозі, це вкрай незадовільно, і ми будемо намагатися вирішити це питання.

За словами головного лікаря Полтавської обласної клінічної лікарні імені Миколи Скліфосовського Григорія Оксака, тут потрібно зробити одну залу на 6 апаратів та одну – на 2 апарати для хворих на гепатити та інші інфекційні хвороби. Також необхідно створити приміщення, де можуть переодягнутися пацієнти.

Стрічка новин