Українці назвали найулюбленіше серед новорічних свят – опитування

Українці назвали найулюбленіше серед новорічних свят – опитування

Більшість українців улюбленим святом назвали Різдво.

Різдво є найулюбленішим серед новорічних свят для 56% українців. На другому місці - Новий рік. Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг", проведені 2-4 січня 2021 року, передає Дзеркало Тижня.

Разом з тим, 6% респондентів своїм улюбленим святом назвали День Святого Миколая, 3% – Старий Новий Рік.

Згідно з результатами опитування, 77% опитаних святкують Різдво 7 січня. 15% сказали, що відзначають це свято двічі, як за юліанським календарем (7 січня), так і за григоріанським (25 грудня). Лише 3% відзначають Різдво лише 25 грудня.

Водночас, 5% взагалі Різдво не святкують. Найбільше тих, хто святкує Різдво у дві дати, або ж за новим стилем – у західних регіонах та у Києві.

Опитування проводилося серед населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Метод опитування: CATI (computer-assistedtelephoneinterviews -телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0%.

Стрічка новин