В Україні набрав чинності закон, згідно з яким сироти старші за 23 роки зможуть отримати житло поза чергою

В Україні набрав чинності закон, згідно з яким сироти старші за 23 роки зможуть отримати житло поза чергою

Отримати житло або компенсацію можна за умови, якщо людина знаходяться на обліку потребуючих поліпшення житлових умов на момент досягнення 23-річного віку.

31 грудня 2020 року набув чинності закон, згідно з яким в Україні діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, в тому числі після досягнення ними 23 років, зможуть отримати житло з житлового фонду позачергово.

Ввідповідний закон був опублікований 30 грудня в виданні "Голос України", однак буде введений лише через три місяці, повідомляє Дзеркало Тижня.

"Особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, після досягнення 23 років не втрачають право на позачергове одержання жилого приміщення або, за їх бажанням, - грошової компенсації", - йдеться в тексті закону.

Також повідомляється, що отримати житло або компенсацію сироти можуть за умови, якщо перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов на момент досягнення 23-річного віку.

Відповідно до закону, регулюється також становлення на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, місцем походження яких є населені пункти тимчасово окупованих територій в Донецькій і Луганській областях, Автономній республіці Крим і Севастополі.

Стрічка новин