В Україні планують встановити 60 систем для зважування вантажівок в русі

В Україні планують встановити 60 систем для зважування вантажівок в русі

Інформація, що надходить з вагової системи, надається Укртрансбезпеці, але штрафи за перегруз поки не є автоматичними.

У 2021 році в Україні будуть працювати 60 систем зважування авто в русі, заявила керівник команди підтримки реформ при Укравтодорі Олександра Азархіна в ефірі Громадського радіо, передає ДТ.

"У нас на дорогах працює також система зважування в русі, ще стаціонарні ваги, на яких зважує Укртрансбезпека. Зараз запущено 6 таких систем, ще близько 50 сумарно будуть запущені. Всього мережа буде складатися з 60 систем зважування в русі," - зазначила Азархіна.

За її словами, інформація, яку передають такі ваги, надається Укртрансбезпеці. Але система, щоб ці штрафи були автоматичними, поки не налаштована.

Нагадаємо, 7 вересня 2020 року, Кабмін прийняв рішення про введення цілодобового вагового контролю вантажівок, щоб не допустити руйнування дорожнього покриття. Крім загальних заходів габаритно-вагового контролю, заплановано закупити відповідне обладнання і відремонтувати наявні спеціально обладнані місця здійснення габаритно-вагового контролю.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявляв, що контролем за дотриманням норм завантаження автомобілів займуться представники Нацполіціі і Служби безпеки, тому «всі будуть зважені, але не всі щасливі». Основна мета - не допустити перевантаження автомобілів на дорогах.

Стрічка новин