У Полтаві презентували проєкт «Народна іграшка Полтавщини»

«Народна іграшка Полтавщини» – такий проєкт презентували у Краєзнавчому музеї. Його ініціатор – обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи, який тривалий час працював з науковцями та майстрами. Проєкт об'єднав 60 ремісників, які представили свої роботи.

Різьблення, плетіння з народних матеріалів, витинання з паперу, лялькарство, гончарство та декоративний розпис. Це та багато іншого представлено в експозиції. Майстри – як початківці, так і досвідчені, які роками відточували свою майстерність. Над проєктом 

«Народна іграшка Полтавщини. Історія. Мистецька традиція. Сучасність» працювали досить довго.

Марина Кондратенко, завідувачка науково-дослідного експозиційного відділу виставкової роботи 

- Він ініційований КУ «Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Полтавської обласної ради, і ось ми цей проєкт підтримали – Полтавський Краєзнавчий музей. І разом з ними і Полтавським осередком національної спілки майстрів народного мистецва України його вдалося реалізувати. В рамках цього проєкту відбувалися різні заходи: представлення ляльок, майстер-класи, видання каталогів.

Характерним для виставки є участь у ній родин майстрів, що об'єднують декілька поколінь та демонструють спадковість, збереження та розвиток традицій народної іграшки. 

У цій експозиції – роботи з природного матеріалу. Переважає солома, адже, як зазначає автор, голова Полтавського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Євген Пілюгін, вони йдуть від теми «солом'яний бичок». 

Євген Пілюгін, заслужений майстер народної творчості України

- Тому в нас, ми із вовни та із хутра робимо кіз, баранців, коней, корів, цапики у нас є. Тобто, ми використовуємо різні матеріали, не тільки вовну чи якийсь шпагат, коноплю чи льон. Ми ще використовуємо і соломку, адже «солом'яний бичок» – це із нашої традиційної української казки.

 Іграшки – для хлопчиків, додає Євген, адже їх завжди обділяли, якщо порівнювати з дівчатками. Малеча із задоволенням бере до рук такі забавки. 

Найрізноманітніше на виставці представлена вузлова лялька. Це той вид  іграшкарства, який досить активно поширюється. З середини 2000-х років працюють Тетяна Саєнко, Наталія Дігтяр, Наталія Свиридюк. Ці майстрині не лише виготовляють мистецькі твори, а й досліджують традиції іграшкарства на Полтавщині.

Є і тематична фотозона, де відвідувачі можуть зробить світлину на згадку. Виставка триватиме до 8 лютого.

Стрічка новин