Полтавська ТВК не оголосила список депутатів міської ради

У Полтавській міській раді відбулося засідання міської ТВК, на якому мали б оголосити результати виборів депутатів міської ради. Але після двох годин суперечок члени комісії не змогли ухвалити порядок денний. Тому засідання знову перенесли. Наша кореспондентка Євгенія Манич знає про це більше.

У приміщенні Полтавської міської ради – досить людно. Тут зібралися представники різних партій, спостерігачі, активісти та правоохоронці. А все тому, що 18 грудня міська ТВК мала оголосити результати виборів депутатів міської ради. Засідання розпочалося із затримкою. Після реєстрації в приміщенні залишилися члени комісії, спостерігачі та представники ЗМІ. Засідання розпочалося досить бурхливим обговоренням. 

Після того, як спостерігачів та кандидатів видалили із приміщення, комісія розпочала роботу. На засіданні пропонували три варіанти порядку денного. Жоден із них не підтримали. Все тому, що частина членів ТВК хотіли скасувати своє попереднє рішення і не приймати протокол від Шевченківської ТВК.

Алла Назаренко, голова Полтавської міської ТВК

- Члени комісії, навіть новий член комісії, який вступив і не має ще право голосу, бо не склав присягу. Ініціюють відмінити своє рішення, що суперечить Виборчому Кодексу, рішення Полтавської міської територіальної комісії може скасувати суд або ЦВК. Напередодні Шевченківська ТВК до нас привезла підсумковий протокол, який вони складали і вони підписали. Наша комісія його перевіряла, перевірили і прийняли.

Згоди на засіданні члени ТВК так і не дійшли, тому його завершили. Майже два місяці Полтавська територіальна виборча комісія не може встановити остаточні результати виборів депутатів до міської ради: тривали суди, був перерахунок голосів, комісія не змогла зібрати кворум. 

Алла Назаренко, голова Полтавської міської ТВК

- Результати ми ще не склали. В зв’язку з тим, що рішення другого апеляційного суду чекали. Результатів і на даний момент ми не склали. Виносила на розгляд комісії до порядку денного складання результатів, але знову надійшла інформація, що було втручання в електронний кабінет Шевченківської районної ТВК і там змінилися дані.

Після того, як комісія не дійшла фінального висновку, вони перенесли своє засідання на понеділок 21 грудня. Голова комісії Алла Назаренко зауважила: вони – за чесні вибори та за дотримання усіх норм законодавства. Отже, коли комісія оголосить результати виборів депутатів до міської ради, наразі невідомо.

Стрічка новин