Рада дозволила в наступному році закуповувати ліки, яких немає в держреєстрах

Рада дозволила в наступному році закуповувати ліки, яких немає в держреєстрах

Народні депутати ухвалили відповідний закон.

Верховна Рада ухвалила закон №4472 “Про внесення змін до розділу IV “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” (щодо відтермінування введення в дію частини десятої статті 10)”. За документ в цілому проголосували 282 народні депутати, повідомляє ДТ.

"Метою законопроекту є забезпечення безперебійного доступу пацієнтів до лікарських засобів належної якості за рахунок коштів державного бюджету за програмою медичних гарантій", - йдеться у пояснювальній записці.

Так, закон передбачає, що стаття 10 “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” набуде чинності з 1 січня 2022 року, а не 2021, як було передбачено спочатку. Це дасть час розробити та запровадити вдосконалений механізм забезпечення пацієнтів ліками, які можна закуповувати за гроші з держбюджету.

У супровідних документа до закону пояснюється, що на сьогоднішній день забезпечення доступу українців до всіх лікарських засобів за державні гроші врегульовано постановою уряду від 25 березня 2009 року № 333 та іншими підзаконними нормативно-правовими актами. Завдяки цьому гроші з держбюджету можна виділяти на ліки, міжнародна непатентована назва яких відсутня у Національному переліку основних лікарських засобів. 

Однак, набрання чинності статті 10 Закону України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” зробить неможливим доступ пацієнтів до всіх ліків, міжнародна непатентована назва яких відсутня у Нацпереліку, але які є необхідними лікування.

Стрічка новин