"Таємна історія княгині Ольги": у Полтаві переглянули відеолекції

"Таємна історія княгині Ольги": у Полтаві переглянули відеолекції

Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара та Північно-східний міжрегіональний відділ Українського інституту національної  пам’яті   (УІНП) влаштували інтернет-перегляд  відеолекції  "Таємна історія княгині Ольги" про першу святу жінку  України-Русі, фундаторку  вітчизняної податкової системи.  

"Автори відеолекції - письменники брати Капранови відвідували нашу бібліотеку з презентацією своїх книг, вони є давніми партнерами нашого закладу. Але  сьогоднішній захід відбувається  у інтернет – форматі з огляду на карантинні обмеження", - зазначили бібліотекарі.

"Наш інтернет-перегляд присвячуємо  1075 річчю з початку правління княгині Ольги (945 рік). Ця   пам’ятна дата відзначається цьогоріч на державному рівні згідно з ініціативи Інституту нацпам’яті згідно з Постановою Верховної Ради про пам’ятні дати та ювілеї у 2020 році. Адже правління Ольги було вирішальним поворотом в історії  України - Русі. Країна здобула впорядковану владу й почала інтегруватися в політичну систему християнського світу. Її справу підхопив онук Володимир, який і охрестив древню Київську державу Русь", - наголосив регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.

Довідково: княгиня  Ольга встановила фіксований обсяг податків до київської казни з кожної землі й започаткувала облаштування великокнязівських господарств і доходних промислів. По всій землі Русі  було наведено порядок. Провадила  активну зовнішню політику. Відвідала Візантію - одну з найсильніших держав Європи. Тут  хрестилася, причому візантійський імператор Константин був настільки нею зачарований, що запропонував  руку й серце, проте змушений був задовольнитися лише роллю хрещеного батька Ольги. Прийнявши християнство, княгиня  ненасильницькими методами сприяла його поширенню в древній Київській державі – Русі. 

Стрічка новин