Харковом тимчасово керуватиме голова міськради Ігор Терехов

Харковом тимчасово керуватиме голова міськради Ігор Терехов

Після смерті Кернеса повинні призначити перевибори мера. До того часу його функції буде виконувати голова міськради.

Після смерті мера Харкова Геннадія Кернеса функції міського голови буде виконувати секретар місцевої ради Ігор Терехов. Про це повідомила глава громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська, пише Корреспондент.net.

"Якщо помер міський голова - його функції виконує секретар місцевої ради. Оскільки є секретар - він буде виконувати функції міського голови до призначення позачергових місцевих виборів Верховною Радою України", - сказала вона.

При цьому Айвазовська зазначила, що терміни щодо призначення позачергових місцевих виборів законодавством не встановлюються, але є приклади обласних центрів, коли 3-4 роки перебували по суті в статусі без міського голови, і ці функції виконувалися секретарем.

"Сьогодні вночі пішов мій друг, Людина нескінченно закохана в свій Харків, на відродження якого вона працювала і вдень, і вночі останні 16 років. Людина, яка із сірого і старого Харкова зробила місто, в яке їдуть з усієї України за красою, досвідом управління, і за багатьма іншими. Не скажу зараз нічого ні про день похорону, ні про його місце - це питання ми будемо вирішувати в найближчі години", - прокоментував Терехов смерть Кернеса.

Нагадаємо, з вересня Кернес перебував на лікуванні в Німеччині. Після лікування від коронавірусу він залишився на реабілітацію, але в ніч на 17 грудня помер.

Стрічка новин