Здав пластик – отримав корм

У Києві з’явився автомат, що годує безпритульних тварин в обмін на пляшки. Як працює диво-пристрій, бачила наша київська кореспондентка Лідія Дмитрашко.

- Ідеально закидати пляшечку наступним чином: бажано відкрити кришку, щоб вона займала менше місця, і закинути.

Руфат – автор диво-боксу, що обмінює пластикові пляшки на корм для безпритульних тварин. Чоловік – програміст, надихнувся закордонним прикладом, і сам розробив електроніку для пристрою.

Руфат Раімов, автор проєкту «Япомога-бокс»

- Коли ми спочатку це робили, ми закладали 2 плюса. Перше – це захист екології, збір пластику, а 2 – це допомога бездомним тваринам. Третє, що ми побачили, це як діти реагують на наш бокс, як батьки їм розповідають. Власне, ось це покоління, вони виростуть більш соціально відповідальними, ніж ми.

За одну пляшку з боксу висипається 25 грамів корму для тварин. Від охочих немає відбою, каже автор. За 5 днів роботи боксу вдалося зібрати 40 кілограмів пластику на переробку.

Лідія Дмитрашко, кореспондентка

- Команда телеканалу «Центральний» також вирішила доєднатися до благочинності, тому ми зараз будемо тестувати цей бокс. Ми привезли з собою такі пластикові пляшки, їх попередньо вже скрутили, і зараз будемо тестувати. 

Поруч з мискою для корму у боксі є ємність для води. Небайдужі кияни щодня приносять меншим братам попити.

Катерина, киянка 

- Тут насправді дуже багато бездомних собак, яких шкода, яких завжди хочеться нагодувати, які дивляться ось такими очима. У мене теж є собака, як би люблю дуже тварин. Ну ми прийшли, по-перше, спробувати, подивитися, як ця система працює. Зняли фотографію. Виставимо в інстаграмі, тобто, розповімо людям, що тут є такий чудовий автомат.

«Япомога» бокси скоро з’являться й у Полтаві. Автор розповідає, їх планують розмістити по всій Україні.

Стрічка новин