В Україні – рекордна кількість хворих на COVID-19

Новий антирекорд в Україні: за добу – майже 8800 COVID-хворих. Про це повідомив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов. Він відзначив, що напередодні в Україні також був антирекорд з числа нових хворих за добу – понад 8300 осіб. Виходячи із такої статистики, міністр закликав Верховну Раду розглянути законопроєкт про посилення відповідальності за неносіння маски. Про це дивіться у наступному сюжеті.

В Україні станом на ранок 31 жовтня зафіксовано нову рекордну кількість випадків захворювання на коронавірус – 8752 чоловіка (добою раніше – 8312), втім, рекордна кількість і тих, хто одужав, –  3902 людини.

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України

- У нас – черговий антирекорд щодо кількості нових підтверджених випадків коронавірусної хворобу COVID-19, у нас захворіло 8752 особи. З них 317 дітей, а також 337 медичних працівників. Було госпіталізовано 1190 людей. За останню добу в Україні зафіксовано 155 летальних випадків.

В Україні стрімко зростає кількість хворих на COVID-19 та госпіталізацій. Медична система працює у достатньо напруженому режимі. Тому очільник МОЗ звернувся до голови Верховної Ради із проханням підтримати законопроєкт щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення протиепідемічних правил, а саме – за неносіння масок.

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України

- Я розумію, що це така у когось непопулярна міра, але це дуже важливо. Це дуже важливо для нашої безпеки. Бо COVID – це загроза нашій безпеці. Цей законопроєкт ще не розглянутий. Отже, я звернувся на цьому тижні до голови Верховної ради, зараз звертаюсь до народних депутатів, нарешті проголосувати на наступному пленарному тижні.

Цим документом передбачено запровадження штрафу за неносіння маски у приміщенні в розмірі від 170 до 225 грн. 

На Полтавщині за останню добу було зафіксовано 343 нових випадків інфекції. Найбільше – у Полтаві, Кременчуці, Миргороді, Полтавському та Хорольському районах.

Також на брифінгу повідомили: забезпечення лікарняних ліжок киснем у медичних закладах відбувається через централізовану систему постачання або за допомогою кисневих концентраторів.

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України

- МОЗ визначило, що забезпечення централізоване не є доречним, це просто неможливо. І у зв’язку із цим були виділені відповідні кошти на підведення кисню до такого ліжка.

Максим Степанов зауважив: щоб зупинити поширення вірусу, вкрай важливо дотримуватись усіх протиепідемічних заходів: носити захисну маску, користуватися антисептиком та дотримуватись дистанції.

Стрічка новин