Олівцем: у Полтаві члени однієї з ДВК так заповнювали протоколи

Олівцем: у Полтаві члени  однієї з ДВК так заповнювали протоколи

А також працювали без засобів захисту.

У Полтаві, на виборчій дільниці № 531192 (вул. Б. Хмельницького, 9), представники ОПОРИ зафіксували, як членкиня ДВК заповнює протоколи за допомогою олівця.

Координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Полтавській області Костянтин Донченко говорить: 

"Згідно з ч. 8 ст. 255 Виборчого кодексу України, забороняється заповнення протоколу про підсумки голосування олівцем, внесення до нього без відповідного рішення територіальної виборчої комісії будь-яких виправлень, а також підписувати його та засвідчувати печаткою територіальної виборчої комісії до остаточного заповнення".

Крім того, спостерігачі ОПОРИ зафіксували, як кілька членів ДВК виборчої дільниці № 531192 працюють без захисних масок. Хоча інструкція ЦВК вказує на те, що особи, які забезпечують виборчий процес та перебувають у приміщенні виборчої комісії або приміщенні для голосування, зокрема: члени комісії, офіційні спостерігачі, поліцейські, працівники органів, закладів, установ, на території яких розташовані приміщення для голосування та приміщення виборчих комісій, інші особи, які забезпечують виборчий процес, зобов’язані бути одягненими у захисну маску (респіратор без клапану видиху) та/або захисний щиток.

Заповнення протоколу олівцем є процедурним порушенням, проте може свідчити про підготовку до внесення до протоколу неправдивих відомостей (частина 2 статті 158-3 КК).

Нагадаємо, що вдень 25 жовтня на цій же дільниці спостерігачі ОПОРИ зафіксували, як виборці голосували на підвіконні. Також тут в одній кабінці одночасно голосували двоє осіб, а члени ДВК намагалися вилучити зі згаданої дільниці спостерігача Громадянської мережі ОПОРА.

Стрічка новин