У Полтаві почали голосувати перші виборці

25 жовтня в Україні проходять місцеві вибори. Українці сьогодні обирають депутатів обласних, районних, міських, селищних та сільських рад, а також міських, селищних та сільських голів, мерів міст. Цьогорічні місцеві вибори проходять в умовах карантину, тому, крім основних вимог, додалися й протиепідемічні. Їх мають дотримуватися члени комісії та самі виборці. На відкритті полтавської дільниці №531148 побували й наші журналісти.

Анна Ружін, кореспондентка

- Вибори в умовах карантину. Маски, рукавички, температурний скринінг та соціальна дистанція. Це те, чого мають дотримуватися виборці на виборчих дільницях. Але чи всі вимоги виконують?

При вході на дільницю 531148 всім виборцям міряють температуру. Заходить до прміщення, щоб проголосувати, лише та кількість людей, скільки є вільних кабінок.

Члени комісії – в масках та рукавичках. Є антисептики, щоб обробляти руки. Всього на цій дільниці має здійснити волевиявлення 2435 людей.

Кабінки спеціально обладнані для людей з інвалідністю, а одна взагалі відведена для осіб з підвищеною температурою, щоб всі могли зробити свій вибір. 

Валентина Шипоша, голова комісії 

- Вона там проголосує, продезінфікувати все там. Два входа в нас. Один і вихід інший, щоб люди менше контактували. Будемо дезінфікувати столи і підлогу кожні дві години.

На підлозі розмітка, покликана забезпечувати соціальну дистанцію. Вихід окремий, там на виборців чекає волонтер з 5-ма питаннями від президента.

Віталій, волонтер 

- Це питання анонімні. У форматі екзитпол, тобто, питання на виході. Люди реагують по-різному. Хтось «вибачте, я поспішаю», хтось «он поліція, тебе треба забрать», вже почали писати образливі слова на президента, але так як ми не агітуємо ні за кого... Це думка кожної людини, є, як є.

Про явку говорити ще зарано, але голосувати зранку прийшли переважно пенсіонери. Великих черг не було. 

Стрічка новин