На дільниці у Кременчуці зникли 200 бюлетенів

У Кременчуці на виборчій дільниці, у школі №16, зникло 200 бюлетенів для голосування за депутатів до міськради. Дільниця запрацювала із запізненням, а на місце події виїхали правоохоронці. Там побувала і наша знімальна група. 

Про зникнення двохсот бюлетенів повідомили спостерігачі одразу декількох партій. У поліції таку інформацію підтвердили, зазначивши, що туди виїхала слідчо-оперативна група. Голова дільничної виборчої комісії №113 Яніна Габалевич розповіла: коли члени комісії отримали бюлетені, то перерахували їх і вийшло, що їм видали на один бюлетень більше. Після цього бюлетені заховали у сейф, а сьогодні зранку виявилася нестача бюлетенів.

Яніна Габалевич, голова дільничної виборчої комісії №113 

- Коли ми відкрили сейф, виклали бюлетені на стіл і почали підраховувати бюлетені для виборців. Ми недорахувалися бюлетенів на той момент для депутатів Кременчуцької міської ради. У нас на дільниці чергують два поліцейських, ми повідомили. Викликали поліцію. І повідомили в ОВК, повідомили в ТВК.

Член комісії Ігор Пінаєвський стверджує: бюлетені рахували досить ретельно. І помилки, за його словами, бути не могло.

Ігор Пінаєвський, член дільничної виборчої комісії №113

- При перерахунку у п’ятницю все було на місці. Усе рахувалося, бо люди рахували. Шість чоловік тільки перераховували по 10 штук. Сьома людина уже складувала десятками. Так що помилитися відразу такій кількості було б неможливо. Чому виникла недостача – невідомо.

Сьогодні бюлетені також перераховували кілька осіб. Вони і склали акт про нестачу. При цьому комісія розпочала свою роботу не о 8-ій ранку, а на 20 хвилин пізніше. Голова комісії каже, що бюлетені у п’ятницю поклали до сейфу, який не зачинявся. Його опломбували скотчем і папірцем з печаткою комісії. 

Секретар Крюківської районної територіальної виборчої комісії Валентина Лашко каже, що до них інформація про незачинений сейф не надходила. 

Валентина Лашко, секретар Крюківської районної ТВК

- У нас такого попередження не було. Якби було – ми, звичайно, якось би відреагували. 

Кор: Якщо не вистачить бюлетенів під час виборів, прийде багато виборців, що ви робитимете? 

- Я думаю, що бюлетенів вистачить, ще й будуть погашатися, як не використані.

Також Валентина Лашко зазначає: зниклі бюлетені складають лише 10% від загальної кількості. А тому вибори проводити можна.

Валентина Лашко, секретар Крюківської районної ТВК

- У нас по закону, якщо до 30 процентів бюлетенів не вистачає, тоді ми можемо якось реагувати на це. А якщо 10 процентів, то вважається, що вибори можна продовжувати.

У поліції ж коротко сповістили, що слідчо-оперативна група працює на місці і розпочато кримінальне провадження. Про перебіг подій на виборчій дільниці у Кременчуцькій школі №16 ми слідкуватимемо й надалі.

Стрічка новин