Вперше в Україні розпочинаються віртуальні змагання для ветеранів

Організаційний комітет Ігор Нескорених в Україні 16 жовтня оголосив про початок перших онлайн змагань для поранених військовослужбовців та ветеранів. Змагання відбудуться з шести видів спорту: легкої атлетики, пауерліфтинги, стрільби з лука, плавання, веслування на тренажері, велоспорту.

Володимир Мусяк – ветеран АТО, представник з Полтавщини. Чоловік мав їхати на Ігри Нескорених, але карантин вніс свої корективи. Він мав представляти Україну в академічному веслуванні на тренажері, стрільбі з лука та баскетболі на візках. 

Володимир Мусяк, ветеран АТО

- Насправді спорт після поранень, від дійсно допомагає і він дійсно реабілітує. І в мене в планах – не просто виступити в складі національної збірної і все, і забути. У мене далі в планах розвиватися, тому що особисто мені спорт дуже допоміг. У плані якої соціалізації та реабілітації після війни. Тому, є навіть амбітні плани.

Володимир хоче навчати воїнів, ветеранів АТО стрільбі з лука та іншим видам спорту, які кому прийдуться до душі. 

Але цьогоріч змагання – у форматі онлайн. 

Оксана Горбач, координатор проєкту «Ігри Нескорених в Україні»

- У нас мультиспортивні змагання. 6 видів спорту: легка атлетика, веслування на тренажері, стрільба з лука, велоспорт. Тому ми повинні розуміти, що в кожному з цих видів спорту ми мали продумати, як провести змагання, що потрібно зробити учаснику цих змагань у себе вдома, щоб взяти в них участь. Як ми будемо їх оцінювати та нагороджувати. І це ми все продумали. 

Всеволод Стеблюк, ген.директор Директорату реабілітації, медичного забезпечення та соц.реадаптації 

- Ігри Нескорених – це один з багатьох проєктів спортивної, фізкультурної-спортивної, медико-психологічної реабілітації, які допомагають не замикатися в собі та зробити крок до перемоги над собою, інтегруватися ветерану у суспільство та бути прикладом саморозвитку та самозростання для інших. 

Відсутність спеціальних вимог до обладнання, на якому можуть виступати учасники, – це вибір організаторів, оскільки це збільшить доступність спорту для ветеранів з особливими потребами і є одним із пріоритетів Ігор Нескорених. 

Тарас Шпук, представник Благодійного фонду «Повернись живим»

- Сама платформа онлайн надає широкі можливості. Це можливість ветерана будь-де і будь-коли приєднатися до нескорених і взяти участь у змаганнях. Самі змагання були придумані таким чином, щоб максимально залучити поранених ветеранів до цієї платформи і взяти участь.

В Іграх Нескорених цьогоріч можуть взяти участь ветерани та діючі військовослужбовці Збройних сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, Служби безпеки України, а також добровольчих формувань, які були поранені, травмовані або захворіли під час або внаслідок виконання службових обов’язків в зоні бойових дій ООС або в ході миротворчих операцій за участю України з 1991 року. 

Іван Рудий, капітан Національної збірної Ігор Нескорених 2020

- Ми бачимо приклади горячих очей, коли хлопці сідають на інвалідні  візки і повертаються в зграю. Це найважливіша складова повернення людини до нормального життя. І відчуття того, що вона знову може бути в зграї. Тому такі проєкти показують великий результат.

Реєстрація учасників Ігор Нескорених триватиме до 25 жовтня 2020 року, а самі змагання відбуватимуться за місцем проживання учасників, в час та день, які зручні учаснику.

Для цього учасник сам обирає вид спорту, місце змагань, день та час у період з 31 жовтня по 22 листопада 2020 року. 

Для участі спортсмен має зробити свій підхід у дисципліні, відзняти його на відео та зафіксувати результат, відео надіслати до Організаційного комітету.

Результати будуть оголошені 6 грудня 2020 року.

Ігри – це спільнота справжніх нескорених, яку не зупиняють зовнішні обмеження або перешкоди. 

Стрічка новин