Регіональна комісія ТЕБ і НС затвердила карантинні обмеження на Полтавщині

Регіональна комісія ТЕБ і НС затвердила карантинні обмеження на Полтавщині

У Полтавській ОДА відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Директор Полтавського обласного лабораторного центру Андрій Хайлов розповів про епідситуацію в регіоні. 

"В області зареєстровано 9 798 випадків підозр. Нових за останню добу – 561. Всього підтверджених випадків 5 469, нових – 244. Летальних випадків – 92, 3 – за останню добу. Активних хворих понад 3 тисячі. За останню добу проведено 660 ПЛР досліджень, ІФА – 976. Захворюваність за 14 днів на 100 осіб становить 208,6, по Полтаві –  542,5. Середній по Україні – 179,1", – сказав Андрій Хайлов. 

Директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак розповів про наповненість ліжкового фонду.

"Щодня на Полтавщині збільшується кількість хворих із пневмонією. За останню добу було 122 виїзди бригад екстреної допомоги до пацієнтів із пневмонією. На стаціонарному лікуванні з підтвердженим діагнозом COVID-19 в області перебуває 286 пацієнтів, із них в інтенсивній терапії – 42 людини, до апаратів штучної вентиляції легень підключені 32 особи, – повідомив Віктор Лисак. – В усіх районах області 30% ліжок у лікарнях від загальної кількості мають бути виділені для хворих коронавірусом. Крім того, пропонуємо хоча б на тиждень-два призупинити планові консультації в поліклініках".

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов наголосив, що ситуація вкрай напружена. Кількість виявлених хворих щодня не зменшується. 

"Ми маємо бути готові до запровадження жорсткіших карантинних заходів не лише у Полтаві. Основні обмеження, що будуть введені, – це заборона на проведення будь-яких заходів за участі більше ніж 10 осіб як у приміщеннях, так і на відкритих територіях, концерти, зібрання тощо. Це саме те, що ми спостерігаємо, на жаль, коли йде активна передвиборча агітація. І деякі кандидати нехтують правилами", – сказав Олег Синєгубов. 

Очільник області додав, що громадський транспорт продовжує роботу, його рух не обмежений. Також працюватимуть заклади харчування, однак відповідні установи перевірятимуть, їхню роботу та перевізників. 

"Зранку бачили, що Полтавою їдуть переповнені маршрутки. Поки що ми змогли відстояти рішення, щоб транспорт курсував. Надалі ніякий політичний популізм не зможе врятувати від того, що в разі погіршення епідситуації повністю буде зупинено рух громадського транспорту. І знову повернемося до тих заходів, що були у квітні", – наголосив Олег Синєгубов.  

За результатами доповідей та з урахуванням обговорення регіональна комісія вирішила: 

- з 00 год 00 хв 19 жовтня 2020 року на території Полтави забезпечити виконання карантинних заходів «червоного» рівня епідемічної небезпеки;

- заборонити відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім учнів (вихованців) закладів дошкільної освіти, спеціальних шкіл, навчально-реабілітаційних центрів за умови дотримання в них відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю стану здоров’я учнів;

- заборонити роботу торговельно-розважальних центрів у частині  діяльності розважальних закладів.

Помаранчевий рівень діятиме на території міст Кременчук, Горішні Плавні, Лубни, Миргород та Гадяч, Великобагачанського, Гадяцького, Глобинського, Гребінківського, Диканського, Зіньківського, Карлівського, Кобеляцького, Козельщинського, Котелевського, Кременчуцького, Лохвицького, Лубенського, Машівського, Миргородського, Новосанжарського, Оржицького, Пирятинського, Полтавського, Решетилівського, Семенівського, Хорольського, Чорнухинського, Чутівського та Шишацького районів.

Також за рішенням комісії з 00 год. 00 хв. 19 жовтня 2020 р. на території Полтавської області заборонено проведення будь-яких заходів із кількістю учасників більше ніж 10 осіб як у приміщеннях, так і на обмежених чи відкритих територіях (концерти, зібрання тощо).  Відповідні рівні встановлено на 14 днів. 

Стрічка новин